Львівське сміття на Макарівщині

0

Минулими вихідними, в суботу 13 травня на території Макарівського району на межі сіл Завалівка та Зурівка громадське формування «Макарівська муніципальна поліція» разом з представниками Національної поліції під час патрулювання виявили та затримали транспортні засоби зі сміттям.

Оскільки проблема львівського сміття «не сходить» із заголовків друкованих та Інтернет видань вже майже рік, а чутки про його наявність на території Макарівщини «точаться» вже давно, «М.в.» вирішили поцікавитись про сам хід затримання порушників. Ось що розповів голова ГФ «Макарівська муніципальна поліція» Віктор Єськов:

Історія ця розпочалась ще 5 травня. Під час патрулювання наряд муніципальної поліції виявив купу сміття і ми були дуже збентежені таким ставленням людей до навколишнього середовища.

Але за день до цього ми приїздили на це ж місце і сміття не було!

Про цей випадок ми відразу повідомили Макарівського селищного голову Вадима Токаря та Юрівського сільського голову Валерія Шурду (оскільки муніципальна поліція за домовленістю патрулює і територію Юрівської сільської ради, а місце вивантаження сміття якраз межує з територією Макарівської селищної ради, була проведена координаційна нарада з керівництво відділення поліції, селищним головою було видане розпорядження про підсилення патрулювання в нічний час, був розроблений та узгоджений графік чергувань для співробітників національної та муніципальної поліції.

Технічну підтримку забезпечувало охоронне підприємство «Багратіон-М», співробітник цього ж підприємства брав постійну участь в патрулюванні разом з нашими хлопцями).

Отож, 13 травня о 04.55 ранку надійшов дзвінок від старшого патрульного наряду інспектора громадського порядку ГФ «Макарівська муніципальна поліція» Максима Целованського про те, що затримано два транспортних засоби зі сміттям. Я із заступником Олександром Негровим негайно виїхали на місце скоєння злочину і спочатку провели фотота відео фіксацію події.

Рух автомобілів був заблокований патрульними, відразу приїхали група швидкого реагування та слідча група, також було повідомлено Макарівського селищного голову Вадима Токаря та Юрівського сільського голову Валерія Шурду, залучено ТРК
«Авіс».

Під час затримання сміттєвозів, «супровідник», який мав «допомогти» водіям позбутися вантажу, побачивши автомобіль з проблисковими маячками, швидко зник з місця події. Подальше його переслідування не було можливим.

Водії вантажівок не чинили опору і надали всі відповідні документи, а також розповіли, що вони сюди приїхали по дзвінку місцевого жителя, який по телефону розказував як і куди їм потрібно їхати, «вів» та супроводжував автомобілі. Згідно з документами сміття з міста Львів перевозилось до Дніпропетровської області, а самим перевезенням займалось ФГ «Агро Захід Буг».

Одна з вантажівок вже була розтентована, готувалась до вивантаження. Взагалі ж автомобілів було три. Один з них викинув сміття і зник з місця злочину, а два автомобілі вдалось затримати. Долю тієї третьої автівки встановлює слідство. Після приїзду слідчої групи та складання протоколів автомобілі відправили вивантажитись на сміттєзвалище, котре належить КП «Макарів ВУЖКГ». Після чого транспортні засоби у супроводі працівників муніципальної та національно поліції були доставлені на штрафмайданчик в місто Гостомель. По даній справі відкрите кримінальне провадження. Ведеться досудове розслідування.

Про це резонансне затримання розповідає Макарівський селищний голова Вадим Токар:

– Патрульними було виявлено на території старого піонертабору сміття. Різноманітні чеки, накладні, декларації та інші документи, котрі були віднайдені в цьому смітті, вказують на походження його з м. Львова.

Наскільки мені відомо, ми єдині в Київській області, кому вдалось непросто виявити іногороднє сміття, а й безпосередньо затримати його перевізників.

Можливо, хлопці з національної та муніципальної поліції при затриманні спрацювали не зовсім професійно: «супровідник» втік. Проте хочу наголосити, що до функцій муніципальної поліції не відносяться розслідування кримінальних злочинів. Основна їх функція – охорона громадського порядку.

Наша мета – не покарання за злочин, а припинення незаконного вивозу сміття. І не важливо, чи це будуть люди зі Львова, чи це будуть безпосередньо люди з Макарова, чи навколишніх сіл! Ми будемо з цим боротися. І будемо застосовувати передбачені чинним законодавством заходи в рамках адміністративно-правового судочинства.

smitya2Що ж стосується затриманих двох транспортних засобів, арешту та подальшої їхньої долі, – ці питання слід адресувати до Національної поліції, яка безпосередньо розслідує даний кримінальний злочин.

Прикрим в цій історії є те, що посібник даного злочину – місцевий житель. Прізвище цієї людини встановлене, але не будемо його розголошувати, щоб не завадити слідчим діям.

Стосовно сміття, яке було вивантажене раніше, коли відбулось затримання, то надійшла пропозиція змусити підприємство-перевізника зібрати вивантажене сміття та прибрати за собою. Проконсультувавшись з працівниками Національної поліції, вирішили сміття не займати задля того, аби судово-екологічна експертиза змогла встановити збитки, що були завдані довкіллю даним злочином.

Тому сміття лежатиме на тому ж місці, де і було виявлене до проведення всіх оперативно-слідчих дій, після чого буде прибране нашими власними силами, а рахунки за цю роботу будуть виставлені підприємству-перевізнику, що відправило водіїв у даний рейс. Вже домовились з Юрівським сільським головою Валерієм Шурдою спільно прибирати дану території, як ми це робили раніше.

Сподіваємось, що таких прикрих випадків, як поява сміття на території Макарівщини, взагалі не буде. А тих, хто надумає засмічувати територію – буде притягнуто до відповідальності!

P.S. Коли друкувалася стаття стало відомо про те, що за поданням слідчих поліції Макарівський райсуд виніс ухвалу про накладення арешту на автомобілі та напівпричіпи.

Максим КРАВЧЕНЯ

Додати коментар