СМЕРТОНОСНИЙ КАР’ЄР

0

До громадської приймальні Народного депутата України Андрія Білецького звернулись мешканці с. Соснівка з проханням перевірити, чи порушує чинне законодавство дробильно-переробний комплекс, що працює поруч з житловими будинками села.

На місце приїхали представники партії «Національний корпус. Київщина». Поспілкувавшись з мешканцями села було з’ясовано, що на території «Соснівського гранітного кар’єру» діє підприємство – дробильний комплекс, що знаходиться на відстані близько 350 м від житлових будинків. У процесі діяльності викидається дуже багато гранітного пилу, який забруднює все навкруги, а також створює сильний шум та гуркіт, який чують навіть найближчі села.
У зв’язку з цим, Народним депутатом України Андрієм Білецьким було направлено депутатський запит Володимиру Лапі – Голові Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів – щодо проведення перевірки відповідності вимогам законодавства концентрації речовин, рівня шуму та інших екологічних чинників, що утворюються внаслідок виробничої діяльності дробильно-переробного комплексу ТОВ «Енергетична група». При цьому врахувати відстань цього комплексу від прибудинкової території житлових будинків с. Соснівка.
У разі порушення ТОВ «Енергетична група» вимог діючого законодавства України внаслідок розташування або експлуатації дробильно-переробного комплексу, Андрій Білецький просить вжити заходи щодо припинення його діяльності. Представники партії «Національний корпус. Київщина» й надалі допомагатимуть мешканцям с. Соснівка у відстоюванні законних прав.
Візит представників партії «Національний корпус. Київщина» до с. Соснівка відбувся 20 квітня. І здавалося, що питання буде вирішено, але вже 24 квітня роботи підприємства знову поновлено.
Кар’єр відкрито у 1954 р. Тоді було проведено геологічну експертизу надр та надано ліцензію на видобуток граніту терміном на 50 років. Відповідно, мав бути закритий у 2004 р. Проте він і сьогодні продовжує свою роботу.
Цікаво, що гранітний кар’єр працює переважно вночі, щоб приховати пил від дробильно-переробного комплексу. До того ж це дозволяє економити на світлі, адже за електроенергію вони платять по нічному тарифу.
Незаконний видобуток природних копалин поруч з поселеннями може спровокувати розвиток хронічних обструктивних захворювань легень, а що гірше – рак легенів. На жаль, ці хвороби загрожують жителям с. Соснівка.

Додати коментар