А ВИ ЗА ЧИСТУ МАКАРІВЩИНУ?

0

З чим пов’язана поява сміття на вулицях Макарова? Кожного дня, коли йдемо вулицею, мимоволі звертаємо увагу на сміття, що знаходиться на землі, тротуарі та й просто поза урною. Чому ж ми такі неохайні? Що за фактори впливають на людські вчинки? Можливо, це закладено в людському організмі на підсвідомому рівні?…

Дана тема є досить актуальною і вона буде залишатись такою, допоки ця проблема не зникне.
Суб’єктами, які забруднюють вулиці,
парки, лісосмуги – є пересічні громадяни, які умисно викидають сміття. Ми впевнені, у більшості випадків, це не залежить від наявності чи відсутності урни, а просто вся справа у небажанні повернутись і поглянути, де ж поблизу є урна чи сміттєвий бак.
Як приклад можна навести парк, у якому розташоване приміщення Макарівського районного історико-краєзнавчого музею. 24 березня працівники районного Будинку культури, бібліотек та Дитячої школи мистецтв власними руками прибрали цю територію.
І що ж? Порядок протримався 7 днів! 5 квітня ініціативна група за власним бажанням вийшла і повторно прибрала територію навколо музею. Після чого уже можна було побачити «прогрес» щодо чистоти, не смітили аж 10 днів.
Ініціативна група вдруге, 20 квітня, виходить на прибирання території. І тут саме цікаве: прибирання сміття закінчилося об 22.00, а коли наступного дня о 9.00 музей відкрився, уже і сліду не було від прибирання. Поскаржитися на відсутність сміттєвих баків у парку не можна. Стоїть аж два великих.
Вони щотижня вивозяться. Серед тих, хто залишає по собі сміття, помічені учнівська молодь ліцею, гімназії та медичного коледжу і … молоді матері з колясками. Це вони напевно показують приклад своїм дітям.
Ганьба усім, хто робить таке сам та дозволяє так чинити іншим. Багато хто говорить, що довкілля врятує стягнення штрафів за подібного роду порушення. Нагадаємо, що відповідно до ст. 152 «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів» Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено накладення штрафу на громадян від двадцяти (340 грн) до вісімдесяти (1 360 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти (850 грн) до ста (1 700 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Мабуть, цього замало, якщо окремі особи мають сміливість так себе поводити!
Відповідно до ст. 255 Кодексу протоколи про порушення мають право складати уповноважені особи виконавчого комітету та органи внутрішніх справ. Слід зазначити, що Кодексом України про адміністративні правопорушення скасовано такий вид відповідальності як попередження. А тому – впіймали, маєш відразу заплатити. Але, на нашу думку, лише держава не в змозі зупинити руку, яка викидає пляшку з вікна машини прямо на дорогу, не в змозі проконтролювати всі абсолютно території, де перебувають люди.
vecЦе також залежить від нас, це – наше з вами обличчя. Всі хочемо змін на краще, а з себе розпочинати ніхто не хоче.
Слід сказати, що дещо інакше вигля
дає ця ситуація в селах навколо Макарова.
Як приклад, хочеться назвати мешканців с. Липівка (вони, на жаль, своїх прізвищ не вказали). Коли, 21 квітня, у селі оголосили
прибирання вулиць, виявилося, що мешканці і так підтримували порядок протягом року, а тому було вирішено обмежитися побілкою та прибиранням кладовища.
Однак це не зупинило групу у складі трьох осіб, які добровільно поїхали по дорозі в напрямку Макарова та за власною ініціативою прибрали узбіччя від сміття аж до районного центру. Ось так люди не лише не смітять, але і допомагають прибирати територію іншим.
Це є прикладом для всіх мешканців Макарівщини. Усі ми живемо на цій землі час, який нам відведений, а що ми зможемо залишити нашим дітям, внукам, якщо зараз не можемо побороти в собі лінь? Ми не хочемо пройти декілька метрів до урни, щоб викинути «бичок» від сигарети.

Додати коментар