ПОДАРУНОК МУЗЕЮ-АРХІВУ ПРЕСИ

0

На початку квітня представники газети «Макарівські вісті» та Макарівського районного історико-краєзнавчого музею отримали від Вахтанга Кіпіані запрошення відвідати заснований ним Музей-архів преси…

У гості до відомого українського журналіста, публіциста і громадського активіста, редактора проекту «Історична правда», автора і ведучого тележурналу «Історична правда із Вахтангом Кіпіані» ми вирушили 7 квітня. За українською народною традицією їхати вперше до музею з порожніми руками ми не могли, а тому вирішили здійснити невеличкий вклад у розвиток музею-архіву річною підшивкою ще газети «Ленінська зоря» за 1967р.
Хоча це було перше знайомство з В. Кіпіані – зустрічали гостинно. Вахтанг Кіпіані, насамперед, ознайомив нас з фондосховищем свого дітища. Під враженням від побаченого ми згадали, що теж приїхали не з порожніми руками. Засновник Музею-архіву був задоволений нашим подарунком. І вже увечері на своїй сторінці у facebook він написав: «Сьогодні редактор газети «Макарівські вісті» та директор Макарівського районного історико-краєзнавчого музею привезли у подарунок Музею-архіву преси річник їхньої районки. Дякую».
А потім нас ознайомили з виставкою «За Україну! За її волю!», на якій представлена преса ОУН, Української Повстанської  Армії та інших визвольних формацій.
При подальшому спілкуванні Вахтанг Кіпіані, розповів, що незабаром у Музеї-архіві почне діяти виставка про унікальні зразки української діаспорної періодики з усього світу.
Також історик розповів, що колекціонує газети вже понад 30 років. Через брак фінансів довгий час не міг реалізувати свою ідею щодо Музею-архіву, але завдяки мережі facebook справа зрушила з мертвої точки. Оксана Маркарова надала прекрасне приміщення на Подолі, а Лідія Білас – організувала виготовлення стелажів, стендів і полиць для фондів і виставок. Загалом
Музеєві-архівові допомагають десятки добрих людей. Без них цей проект не мав шансу бути реалізованим.
Також Вахтанг Кіпіані надав нам можливість ознайомитися з найціннішими екземплярами у своїй колекції.
Ми у свою чергу розповіли про функціонування районної газети та музею. Розповіли про плани на майбутнє. Вахтанг Кіпіані висловив бажання взяти участь у наших проектах разом зі своєю командою з сайту «Історична правда». Домовилися, що найближчим часом історик завітає до Макарова та презентуватиме книжки, укладачем яких він є. Також Вахтанг Кіпіані пообіцяв всіляко допомагати у розвитку районної газети та музею.
Ми у свою чергу можемо сказати, що відвідини Музею-архіву стали для нас величезним досвідом та залишили по собі приємні враження.

Додати коментар