ВИХОВАТЕЛІ ЗА ПОКЛИКАННЯМ

0

На минулому тижні сталася подія, яка змусила не одне серце завмерти від жаху. А причина її – у людській безвідповідальності і байдужості. Вражає і те, де вона трапилась: дитячий садок, заклад, куди кожен з нас віддає кожен день своє дитя, своє серце!

Уявіть собі, коли ви приходите за дитиною і чуєте у відповідь, що «його забрав братик або сестричка» (яких не існує в  принципі!), та вихователь, не помітивши, куди поділась дитина, вирішує так відповісти, тим самим переклавши свою відповідальність на вас.

Так сталося у Макарові: зникла трирічна дитина. Не гаючи часу, на її пошуки кинулись правоохоронці, родичі, знайомі, всі небайдужі люди. Також у сферу пошуку було взято і приміщення дитячого садка, в якому і перебувала дитинка. …Цей випадок, на щастя, мав гарний кінець. Вихователь просто замкнула дитя в групі, не помітивши його в спальні. Страшно подумати, уявити, що могло б ще статися з дитиною, залишеною без уваги!

Шановні батьки, дідусі й бабусі! У світлі цих подій хотілося б звернути вашу увагу на наших вихователів. У сфері дошкільних закладів нині, на жаль, все перевернулось з ніг на голову і вже не нам дякують за повні групи і робочі місця, а ми вдячні за те, що «нас взяли в садок»! Робимо благодійні внески, ремонти, подарунки закладу тощо. Ми мовчимо про те, що дитина прийшла в порваних штанцях, з синцем на лобі… Ми ж розуміємо, що за всім не встежить. Доплачуємо, щоб за нашим чадом слідкували краще, ніж за іншими. І зайвий раз нічого не питаємо, і не виражаємо свого невдоволення, «щоб не зіпсувати
стосунки» з вихователем, бо нам ще ходити і ходити…

І при цьому кожен з нас неодноразово чув фразу: «А спробували б ви з усіма впоратись!» або «Я одна, а їх багато!». Бувають і ще кращі висловлювання: «Ми з ними працюємо за такі копійки, ви б мали дякувати нам!».

Своїм мовчанням, нерішучістю ми з вами розбещуємо наших педагогів. А вони такі ж люди як і ми: у всіх нас є обов’язки на роботах і відповідальність не менша.
Тому хотілося б нагадати всім, що щоденні обов’язки вихователя починаються з першої хвилини після того, як розпочався робочий день. Вони повинні зустріти всіх дітей, поспілкуватися з батьками на тему самопочуття вихованців. І свої проблеми сімейні і негативний настрій залишити на порозі свого дому, не переносячи в атмосферу дитячого закладу.

Питання харчування не менш гостре. Не секрет, що маленькі «нехочухи» часто відмовляються їсти. Вихователь повинен допомогти дитині «осилити» порцію, а в яслах малюків необхідно догодовувати, так як не всі вміють їсти самостійно. Протягом робочого дня вихователі повинні забезпечити дотримання режиму дня, занять, прогулянок. В яслах, зазвичай, ведуться щоденники спостережень. До свят вихователь за допомогою інструктора з фізкультури та музичного працівника повинен готувати ранки, організовувати дозвілля малюків.

Денний сон – окрема тема. Вихователь повинен знайти підхід до кожної дитини. Малюків, які чутливо сплять і довго засинають, укладають першими, а будять останніми. Обідній сон завжди повинен контролюватися вихователем або нянею (помічником). Залишати дітей без нагляду заборонено!

А що повинен робити вихователь на прогулянці? Вже точно не сидіти на лавці і спілкуватися з колегами (що неодноразово бачать батьки!). Дітям необхідно організовувати рухливі ігри, а також залучати їх до благоустрою території, що передбачено програмою конкретної вікової групи.

Так як вихователі працюють позмінно, то перед закінченням робочого дня вони повинні навести в групі порядок і за списком передати вихованців іншому вихователю. Якщо вихователь передаєте дитину безпосередньо батькам, він повинен виділити декілька хвилин для відповідей на запитання батьків або сам розказати про досягнення вихованця чи його поведінку за день. Наприкінці хочу додати – як для вихователів, так і для батьків: поважайте один одного і добросовісно виконуйте свої обов’язки один перед одним.

Олександра СМІРНОВА

Додати коментар