Незабуті стежки УПА

0

На початку 1944 р. частини Української повстанської армії вирушили пропагандистсько-військовим рейдом із Волині на Схід (до межі Дніпра на Київщині). Між Житомирською та Київською областями біля граничної річки Тетерів проти повстанців було задіяно значні сили совєцької армії, зокрема й бронепотяг. 30 березня в районі с. Мигалки відбувся один із масштабних боїв за весь час рейду, в якому бандерівці перемогли (умовно, змогли прорватися із оточення і повернутися з рейду), але зазнали великих втрат. Загиблих у боях упівців поховали в братській могилі на околиці лісу с. Мигалки. Лише завдяки свідомим жителям села вже за часів Незалежної України вдалося встановити на місці бою символічний знак із написом.

30 березня 2017 р. поблизу пам’ятного знака відбувся урочистий захід, на якому були присутні представники Бородянської районної ради, Пісківської об’єднаної територіальної громади, Національного корпусу Києво-Святошинського району, ГО «Єдність нації», ГО «Валькірія», військово-історичного клубу «Повстанець», історики, місцеві мешканці та ЗМІ.

Зі вступним словом виступила ініціатор зібрання історик, член ГО «Валькірія» (м. Боярка) Марина Мірзаєва, яка розповіла про перебіг бою у с. Мигалки між загонами УПА та НКВД.

Захід відкривав Гімн Націоналістів у виконанні Катерини Овінової з Боярки.

До всіх присутніх з вітальними словами звернулися голова Національного корпусу Києво-Святошинського району Ігор Залізний, представник ГО «Єдність нації» Костянтин Ващенко, депутат Бородянської районної ради Людмила Близнюкова, голова Пісківської об’єднаної територіальної громади Анатолій Рудніченко, депутат Пісківської об’єднаної територіальної громади Юлія Соловйова, староста с. Мигалки Лідія Корякіна, директор Макарівського районного історико-краєзнавчого музею Віталій Гедз.

Потім до мікрофона був запрошений бард Бик, який заспівав для присутніх власні пісні. А на завершення всі присутні виконали Гімн України. Закінчився захід показовим виступом дітей з боярської школи «Шаблезуб» та покладанням квітів до пам’ятника.

Маємо надію, що це був не останній подібний захід на території Бородянського та Макарівського району у рік 75-річчя створення Української повстанської армії.

Додати коментар