Налагодження співпраці в культурній сфері Нікопольщини та Макарівщини

0

7 – 14 березня 2017 р. директор Макарівського районного історико-краєзнавчого музею Віталій Гедз на запрошення батьків Руслана Кулібаби, вояка полеглого в АТО, перебував у м. Нікополь.
Перед тим, як поїхати до міста п’яти Запорізьких Січей, ми уважно дослідили спільні сторінки Нікопольщини та Макарівщини й дізналися, що у 1947 – 1952 рр. викладачами української мови та літератури в одному з місцевих технікумів було подружжя Сиченків. А тому вирішили, по можливості, провести пошуки в цьому напрямі.

У пошуках матеріалу про нашого видатного земляка Петра Сиченка Віталій Гедз завітав до Нікопольського краєзнавчого музею. Оглянувши експозицію, познайомився із заступником директора з наукової роботи Мирославом Жуковським.

У ході спілкування з’ясувалося, що улюбленим письменником працівників музею Нікополя є Володимир Малик. Але науковці не знали про діяльність у місті Петра Сиченка – найкращого товариша «українського Дюма». Домовилися продовжувати пошуки разом.

Також було у місті з’ясовано, що на 1946 р. у Нікополі функціонувало два технікуми – металургійний та агролісомеліоративний і будівництва малих гідроелектростанцій. Вони продовжують свою діяльність і сьогодні. Нами зроблені офіційні запити до технікумів. Маємо надію на позитивний результат.

Також В.А. Гедз був запрошений на презентацію книги «Небесная гвардия». У ній розповідається про мешканців Нікополя, полеглих в зоні АТО. Незважаючи на те, що на момент представлення видання широкому загалу їх зроблено лише п’ять, один з примірників авторами був переданий до Макарівського районного історико-краєзнавчого музею.

Крім того, під час перебування у м. Нікополь, Віталій Гедз зустрівся з родиною Кулібаби. Голова родини – Микола Олександрович, дізнавшись, що у Макарівському районному історико-краєзнавчому музеї лише починає формуватися експозиція з висвітлення подій АТО, з радістю передав до фондозбірні прапор 25-ї окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади, де проходили службу і солдати з Макарівщини.

Facebook-сторінка Макарівського районного
історико-краєзнавчого музею.

Додати коментар