Тиждень англійської мови

0

Проведення предметних тижнів вже давно стало традиційним у нашому районі. Не є винятком і цей навчальний рік. Нещодавно учні Макарівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – природничо-математичний ліцей» стали активними учасниками «Тижня англійської мови». Протягом п’яти днів проводились різноманітні конкурси, виставки, змагання.

Діти завжди з цікавістю та ентузіазмом ставляться до подібних заходів. Тому й пройшов тиждень іноземної мови надзвичайно легко, весело, у дружбі та співпраці. Він залишив по собі, крім приємних спогадів і теплих вражень, нові знання та навички у школярів, налаштував деяких учнів до подальшого активнішого вивчення англійської мови, роботи над собою.

А я ще раз переконалась, що організація предметних тижнів дає нам змогу яскравіше викласти програмний матеріал, точніше розставити акценти при вивченні тем, заохотити дітей до самовдосконалення, розвитку комунікативних здібностей.
Застосування засобів позакласної роботи з предмета дає мені створити атмосферу співтворчості, спілкування, взаємодопомоги, що відповідає концепції сучасної креативної освіти. Приступаючи до роботи, я ставила перед собою завдання узагальнити накопичений досвід проведення тематичних тижнів іноземної мови.

Адже так важливо у наш час зуміти сформувати у дітей такі якості як креативність та здатність до творчого нестандартного мислення. І зараз ми маємо всі можливості для найповнішого розкриття перед учнями свого предмета. Головне – зуміти застосувати всі доступні засоби навчання, інноваційні технології, а найголовніше – запалити у дитячих очах той вогник цікавості, готовність до роботи, без яких неможливе проведення подібних заходів.

Тиждень англійської мови – справжня подія у житті нашої школи. Це проведення позакласних заходів, відкритих уроків, виставки, презентації.

Відкриття тижня відбулося в понеділок. На лінійці повідомили план тижня англійської мови. Під час проведення тижня учням молодших класів було запропоновано переглянути мультфільми по темі, яку вони вивчають на даний момент, учням 5-8 класів – презентації про Великобританію, Лондон, найвідоміші історичні місця Англії. Після перегляду учні поділилися своїми враженнями.

Для вихованців початкової школи були проведені змагання на найкращу розмальовку літери, малюнок до вірша та конкурс на виготовлення найкращої і оригінальної «валентинки».

Школярі змагались у виконанні віршів англійською та в перекладі їх рідною мовою, учнями 5 класу була представлена інсценізація казки «Спляча красуня».

Перед старшими учнями стояли більш складні завдання: виготовлення стінгазети, участь в інтелектуальному шоу «What? Where? When?» та вікторині «Do you know Great Britain?».

В кінці тижня визначили переможців, його активних учасників. Діти поділились своїми враженнями, побажаннями, висловили пропозиції щодо проведення подібних заходів у школі.

В результаті такої роботи відбувається розширення світогляду учнів, узагальнення і систематизація знань, підвищення рівня мотивації до вивчення англійської мови.

У дітей формуються такі якості як толерантність, уміння працювати в команді, поважати думку товариша, уміння слухати, уміння ставити і досягати поставленої мети. І врешті, така діяльність є безперечною за-порукою розвитку творчих здібностей, уваги та пам’яті дітей.

Наталія Олійник

Додати коментар