Поети, що співають свої вірші

0

У середині ХХ століття яскраво заявляє про себе нове культурне явище – авторська пісня, що має давні й глибокі корені. ЇЇ творцями стали «поети, які співають», автори віршів, та музики, котрі самі виконували свої пісні під акомпанемент гітари. Серед них – як професійні поети, так і просто талановиті творчі особистості. Найвідомішими виконавцями авторської пісні є: Едвард Стахура (Польща), Вольф Бірман (Німеччина), Жорж Брассен (Франція), Боб Ділан (США), Булат Окуджава, Володимир Висоцький (Росія), Марія Бурмака, Едуард Драч (Україна).

Спочатку ці пісні звучали в дружніх компаніях, туристичних походах, геологічних та археологічних експедиціях, створюючи неповторну й довірливу атмосферу. Поширенню бардівської пісні сприяли концерти, фестивалі, радіопрограми та публікації в журналах. І, звичайно, клуби самодіяльної пісні, які єднали любителів цього жанру.

Тему «Поети, що співають свої вірші» учні 7 класів вивчають на уроках музичного мистецтва. Але, щоб краще засвоїти цей матеріал, ми провели відкритий захід з нашим односельцем-бардом Володимиром Костянтиновичем Хоменком. Він 37 років свого життя віддав дітям, викладаючи історію в нашій школі. Скільки учнів і зараз згадують його уроки, скільки виконано разом пісень!

Якщо раніше він більше часу приділяв педагогічній роботі, то зараз його душу і серце заполонила повністю музика. Уже 4 диски його пісень побачили світ. Пісні Володимира Костянтиновича виконують Павло Скляров, Олег Хоменко, Олена Іванова (рок-музикант) на його слова писав свої твори композитор зі світовим ім’ям Віктор Іванович Степурко.
Володимир Костянтинович тричі зі своїми товаришами-однодумцями виступав з концертами на передовій перед воїнами АТО, виконуючи свої пісні.

Наразі у виконанні автора на зустрічі звучали пісні: «Просто Макарів», «Дівчина-річка», «Це – кохання», «Тавро», «Благаєм, Боже», «Мила земля».

…Аматорська пісня спонукає до серйозних роздумів про життя. На відміну від естрадних, пісні бардів відзначаються глибокими та змістовними текстами, яким підпорядковані й музика, й манера виконання. У них автори висловлюють свої міркування і життєву позицію, пропонують відповіді на вічні питання.

Алла ВІТКОВСЬКА,
вчитель музичного мистецтва
Макарівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів –
природничо-математичний ліцей».

Додати коментар