Краса земна і висота духовна

0

Під такою назвою в приміщенні сільської бібліотеки с. Бишів відбулися виставка народних майстрів та книжкова виставка, присвячені 85-річчю від дня утворення Київської області.

Гімн Київській області
Зустрічає сонце співом солов’їним
Край ланів широких і лісів розмай –
Київщино рідна – серце України,
Древній і прекрасний
хліборобський край.
У містах і селах над Дніпром і Россю
Розцвітай веселкою, щастям розцвітай,
Щоб в добрі і злагоді нам усім жилося,
Київщино мила, ти наш славний край.
Із твого коріння витоки держави,
Від часів минулих йде твій родовід.
Працьовиті люди – твоя міць і слава –
Творять нову повість полум’яних літ.
Під блакиттю неба в золоті колосся
Ти побідоносно до вершин злітай,
Щоб усе намріяне у житті збулося,
Київщино люба, ти наш рідний край.
Щоб усе намріяне у житті збулося,
Київщино рідна, розцвітай!

Щоб зберегти і передати нащадкам усі ті кращі надбання національної культури, що були виплекані протягом століть українським народом, щоб не всихало життєдайне джерело народної мудрості й творчості, аби й завтра лунала народна пісня, треба не тільки шанувати те, що збереглося, а й прагнути відродити втрачене, створити свої шедеври, бо в них наш народ, і це все наша національна гордість.

У сільській місцевості в побуті й заняттях населення збереглося чимало традиційного, яке передається тільки від прабатьків до батьків, а відтак до дітей та онуків.

Живуть у нас люди добрі й працьовиті
І, скажу по правді, ще й талановиті…

У нашому селі працює чимало талановитих вишивальниць, творчість яких відзначається смаком і оригінальністю, вони створюють вишукані в художньому розумінні вироби, спираються на багаті традиції української вишивки, збагачують їх новими надбаннями, поєднують давні традиції народної творчості й новітні тенденції декоративно-ужиткового мистецтва, найбільше уваги приділяють вишиванню рушників, скатертин, сорочок, картин тощо.
Сивіють і народжуються роки – минають століття, однак у побуті значну роль продовжують грати прості речі, якими користувалися ще наші далекі предки. «Хата без рушника, що сім’я без дітей» казали в народі. Майже в кожній оселі завжди на видному місці висіли рушники.

На виставці представлені роботи Світлани Дідушко і Тамари Салацюк.

Важливою складовою українського національного вбрання є вишиванка, народна українська сорочка, прикрашена орнаментованою вишивкою.

З наближенням відродження Незалежності України вишиванка почала рішуче повертати свою загальнонародність. Як чоловічі, так і жіночі варіації на тему традиційних вишиванок нині поширені на мітингах, урочистих та молодіжних заходах, посіли своє місце у весільній моді. Вишиті сорочки представлені майстринями Зінаїдою Кобою, Лесею Поповою.

Домашнє плетиво гачком і спицями – улюблений і масово поширений у наш час на всій території України вид творчості. Народні майстрині Галина Шульга та Світлана Дідушко виявили велику фантазію та майстерність у плетінні.
Україна відома бісероплетінням ще з ХVІІ—ХVІІІ століть. Наші майстрині Леся Попова, Світлана Андрійко, Ольга Шкорень представили вишиті бісером ікони та зображення святих.

Вишиті пейзажі, квіти, птахи виставили Зінаїда Коба, Ольга Шкорень, Наталя Шуляківська, Галина Ткаченко, Тамара Салацюк.
Користуються популярністю іграшки. Тішать око своїм світлим життєствердним колоритом, композиційною довершеністю, вражають високою майстерністю виконання.

Випилювання лобзиком – один з найпоширеніших видів художньої обробки деревини. Таке хобі є у нашого односельця Олега Завгороднього, колишнього вчителя, нині пенсіонера, який виготовляє сувеніри та іграшки з фанери. Батьки з радістю купують своїм дітям такі іграшки, а діти із задоволенням ними бавляться.

Пейзаж на картинах українських художників є одним з найпопулярніших жанрів. Це і зрозуміло! Чудова та різноманітна природа України просто закликає до полотна! Висловити всі почуття, які наповнюють художника, виплеснути їх на свої полотна в яскравих фарбах літа або на чорно-білих просторах зими завдання не найпростіше. Для цього треба мати талант. Традиційний український пейзаж на картині — це рукотворне особисте враження художника. Це його емоції та почуття. Талановито написаний пейзаж на картині здатний передати всю гаму настроїв людини і станів природи. Насичені кольори природи і безмежного неба можуть підняти настрій і вселити оптимізм.

Твори художника Віктора Клименка світяться щирим добром, пейзажі випромінюють свіжість, прохолоду і запахи відображеної природи. Всі його картини — яскрава індивідуальність. Кожне полотно —  унікальне, тому що в ньому художник зумів увічнити непевну й швидкоплинну стихію буття.

Український пейзаж на картині від талановитого художника стане прикрасою вашого будинку на довгі роки і залишиться пам’яттю про вас вашим нащадкам.

Представлені на виставці роботи висвітлюють своєрідне авторське бачення світу та життя, постійний творчий пошук, в якому присутні експеримент і новаторство, оригінальність та неповторність.

Кожен народ – це своєрідний, створений тільки йому притаманними фарбами образ і лише зберігаючи національну неповторність, можна зробити гідний внесок у загальну скарбницю народів.

Хочу подякувати нашому спонсорові сільському голові Олегу Мірошкіну, майстрам, які дали свої роботи для виставки, колективу бібліотеки Світлані Дідушко та Галині Дюденко в організації виставки.

Леся ШВИДКА,
завідуюча бібліотекою с. Бишів.

Додати коментар