Дотримання мінімального розміру заробітної плати – обов’язок кожного роботодавця

0

З січня 2017 року згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», розмір мінімальної заробітної плати підвищено до 3200 грн. Відповідно до чинного пенсійного законодавства встановлена пряма залежність розмірів пенсій від страхового стажу та заробітної плати, з якої сплачено єдиний соціальний внесок. 

Тобто, до страхового стажу при виході на пенсію зараховують лише ті періоди, за які повністю сплачені внески із заробітної плати не менше мінімального розміру. Застосування нелегальних схем виплати заробітної плати перешкоджає проведенню соціальних реформ та негативно впливає на добробут кожного мешканця нашого району.

«Тіньова» заробітна плата, яка криється за офіційними трудовими відносинами і виплачується на рівні або нижче мінімальної, не може забезпечити великих за розміром пенсій або інших страхових виплат, навіть якщо вони сплачувалися упродовж всієї трудової діяльності – десятки років.

Тому легалізація заробітної плати і відповідальність страхувальника за своїх найманих працівників та прихильність до легальної зарплати і зайнятості з боку громадян, які наймаються на роботу, – усе це є запорукою достойних пенсій та соціального спокою.

Найкращим способом контролю за своїми відрахуваннями із заробітної плати, за розміром своїх соціальних внесків є реєстрація на веб-порталі Пенсійного фонду України, яка дає можливість людині стежити за сплатою страхових внесків на її користь і, за необхідності, «тиснути» на роботодавця.

Електронний портал постійно удосконалюється, щоб навіть не дуже досвідчений користувач міг легко розібратися в цьому ресурсі. Для того, щоб зареєструватися на веб – порталі, необхідно звернутися за адресою: cмт Макарів, вул. Проектна, 5 – у відділ обслуговування громадян, який знаходиться в приміщенні управління Пенсійного фонду України у Макарівському районі Київської області.

Пам’ятайте, що одержуючи зарплату в «конверті», ви сприяєте роботодавцю у порушенні законодавства та позбавляєте себе гідної пенсії в майбутньому, оскільки низька заробітна плата передбачає низький коефіцієнт заробітку, що враховується при обчисленні пенсії.

У зв’язку із внесенням змін до законів України «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», Положення про помічника-консультанта Народного депутата України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 13.10.1995, виплата пенсії особам, працюючим:
– на посадах судових експертів;
– службовцям Національного банку у період роботи у Національному банку;
– на посаді помічника-консультанта Народного депутата України (крім інвалідів I та II 1рупп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»);
– в органах місцевого самоврядування посадовими особами місцевого самоврядування (крім інвалідів I та II 2рупп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист»), здійснюється у такому порядку: пенсії, призначені відповідно до законодавства України, розмір яких перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, котрі втратили працездатність, виплачуються в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Зазначений порядок виплати поширюється на працюючих осіб, незалежно від Закону, згідно з яким їм призначена пенсія. Виплата пенсій, призначених особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист», відповідно до Законів України «Про державну службу» та «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» в період роботи на посадах державної служби, визначених Законом України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу», а також на посадах та на умовах, передбачених Законами України «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», а також виплата пенсії іншим особам, котрим пенсія призначена згідно із законодавством, у період служби в органах місцевого самоврядування здійснюється в повному обсязі.

Особливий порядок виплати пенсії у 2017 році не застосовується до осіб, які проходять військову службу або перебувають на посадах у Національній поліції України.

Управління Пенсійного фонду України у Макарівському районі
Київської області.

Додати коментар