Колективу «Свят-Коло» – 25 років

0

27 січня 2017 р. у Макарівському районному Будинку культури відбулося свято мистецтва з нагоди 25-річчя народного аматорського хорового колективу «Свят-Коло». Безцінним скарбом народу є саме мистецтво. Воно – міцний місток, що з’єднує покоління, вбираючи дух часу, оновлюючись, розквітаючи, зберігаючи обличчя нації, і впевнено стає його візитною карткою. Такою візиткою Макарівського району протягом багатьох років є народний хоровий ансамбль «Свят-Коло» Макарівського районного Будинку культури. 25 років тому розпочалася творча діяльність колективу, яка щодня вливалася в одне гармонійне дружнє життя. Тоді «Свят-Коло» вперше злетів і й донині залишається на висоті.

З моменту заснування хорового ансамблю учасники вирішили виконувати тільки українську духовну музику, адже саме через молитву до Господа нашого, через спів кантів, літургій людина стає ближчою до Всевишнього. Відкривається багатий внутрішній світ людської душі.

Днем народження колективу «Свят-Коло» вважається 7 січня 1992 р. Саме в цей день відбувся його перший виступ в районному Будинку культури на благодійному Різдвяному концерті, присвяченому ветеранам війни та праці. Ініціатором створення колективу був Олександр Третяк, а «хрещеним батьком» колективу слід вважати відомого хормейстера, Народного артиста України, нині покійного Михайла Кречка, який у 1993 р. запропонував артистам взяти участь в І-у обласному конкурсі хорових колективів імені Кирила Стеценка.

У різні роки хоровий ансамбль налічував 12-18 учасників. У «Свят-Колі» співали викладачі музичної та загальноосвітніх шкіл, працівники медицини, закладів культури, державні службовці, шанувальники духовної музики. У святковий день більшість з них прийшла на святкування 25-річчя. Різні життєві дороги сходяться й розходяться, але залишається потяг до духовності, особливо, коли йдеться про вічні цінності. І такими цінностями для багатьох з вас є духовна музика. І саме вона у виконанні «Свят-Кола» линула на сцені та над глядацьким залом.

У своєму творчому доробку народний хоровий ансамбль має фондові записи духовної музики на Українському радіо й телебаченні. Колектив «Свят-Коло» є постійним учасником різноманітних конкурсів та фестивалів. Завдячуючи їхнім виступам, про наше селище знають у багатьох куточках України.

Упродовж плідного творчого життя ансамбль «Свят-Коло» є багаторазовим Лауреатом обласного конкурсу хорових колективів імені Кирила Стеценка, обласного конкурсу імені Миколи Леонтовича. Колектив був учасником та Лауреатом багатьох престижних Міжнародних і Всеукраїнських музичних фестивалів-конкурсів: «Свято слов’янської писемності» (м. Полтава), «П’ять столиць», «Музичні прем’єри сезону», «Київ-Музик-Фест» (м. Київ), Всеукраїнського музичного фестивалю в м. Керч (Диплом І ступеня) та багатьох інших.

Весь цей час незмінним керівником колективу є Віктор Степурко. Він не тільки вкладає в спільну творчу працю часточку своєї душі, а, насамперед, живе нею. Адже дуже важливим у колективі є й те, коли керівник чує кожного виконавця, а виконавці поважають свого керівника. Мабуть, саме тому успіх цього колективу залежить від людських стосунків, взаємин, творчого єднання, що допомагає досягти вершин.

Не дивлячись на те, що статус ансамблю – аматорський, в колективі беруть участь професійні музиканти. Його унікальність – в репертуарі, в основі якого класична і духовна музика. Звичайно, окрім класики, колектив виконує твори, написані його керівником.

Винуватців свята прийшли привітати завідуюча сектором культури, молоді, національностей та релігій райдержадміністрації Ліна Факторович, директор Макарівської дитячої школи мистецтв Олександр Третяк, Заслужений художник України Анатолій Марчук, директор ЦТДЮ імені Данила Туптала Наталя Кубай, директор Макарівського районного Будинку культури Людмила Колос.

До вітань долучилися з пісенними та хореографічними номерами ансамбль скрипалів Макарівської дитячої школи мистецтв (керівник Олександр Третяк), зразковий фольклорний колектив «Ясочка» (керівник Оксана Смоленська), учасники народного аматорського фольклорного колективу «Чебреці» (керівник Заслужений працівник культури України Галина Гончаренко), народного аматорського вокального чоловічого гурту «Козацькі джерела» (керівник Олександр Сніжко) та колективу «Зоряниця» (керівник Людмила Колос).

Додати коментар