Урочиста «академія», присвячена Дню народження святителя Димитрія Ростовського

0

Четвертий рік поспіль у Макарівському Центрі творчості дітей та юнацтва імені Д.Туптала у святкові Рздвяні дні відбувається урочиста «Академія», присвячена Дню народження Святителя Димитрія Ростовського – великого макарівця Данила Туптала.

Організаторами заходу є фольклорно-етнографічний гурток «Дивокрай» Центру (керівник Тамара Отрох), дирекція закладу та Макарівське вікаріатство Української Православної Церкви (архімандрит Філарет (Єгоров). У заході беруть участь співочі колективи Макарівщини та Київської області, поети Макарівської організації Конгресу літераторів України та літстудії «Сузір’я», гуртківці ЦТДЮ, гості.

Цього разу «Академію» було присвячено дитячим рокам Святителя, що пройшли у Макарові. Тому й віта- ли Його і присутніх Різдвяними піснями вокальні колективи «Дивокрай» (ЦТДЮ, керівник Тамара Отрох), «Калинове гроно» та ансамбль «Мальви» (с.Липівка, керівник Анатолій Дем’янчук), «Сік землі» (с. Лишня) та лауреат Всеукраїнських вокальних конкурсів ансамбль «Свят-Коло» під керівництвом лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка, заслуженого діяча мистецтв України Віктора Степурка. Канти Святителя та духовні пісні (на слова Ігоря Годенкова, музика і аранжування Віктора Степурка) у виконанні «Свят- Коло» дійсно були неперевершені!

Співак Михайло Кухар також дарував свої пісні макарівцям, одна з яких, написана на вірш поетеси Галини Герасименко, допомогла всім поринути в атмосферу дитячих років малого Данилка… А ще дуже сподобалися глядачам виступ юних артистів з Молдови – Габріела та Чупріяна Євсіменків.

Перед присутніми виступили директор ЦТДЮ імені Д.Туптала Наталія Кубай, архімандрит Філарет (Єгоров), який передав вітання присутнім від Макарівського архієпископа Іларія, поет, голова Київської обласної організації Конгресу літераторів України Ігор Годенков із віршами, присвяченими Святителю.

Оскільки цими днями колективу «Свят-Коло» виповнилося 25 років, його учасників було нагороджено «Подяками» за плідну співпрацю і великі творчі досягнення – від відділу освіти, фізкультури і спорту райдержадміністрації та Макарівського ЦТДЮ, а також від архієпископа Макарівського Іларія.

Всі присутні, малі й дорослі, отримали від о.Філарета солодкі подарунки та церковні календарі на згадку про свято. Для бажаючих завідувач кімнатою-музеєм Святителя Димитрія Ростовського Ігор Годенков провів екскурсію, та подарував гостям на згадку 14-й (міжнародний) альманах літстудії «Сузір’я» – «Час Любові» (Київ, 2016), редактором якого він є.

Додати коментар