Свято Маланки

0

13 січня, українці відзначають Щедрий вечір або, як кажуть у народі, свято Меланки. Цього дня, за традицією, хлопці й дівчата ходять від хати до хати, щедруючи – бажаючи господарям щедрого вечора, доброго здоров’я та добробуту у новому році. Щедрування супроводжується музикою, танцями, побажаннями, з об- рядовою козою.

Вихованці Королівського ДНЗ (ясла-садок) «Сонечко» завжди долучаються до участі в українських обрядах та вчаться дотримуватися звичаїв. Дітлахи, разом із завідуючою дитсадком Наталією Володимирівною Ткачук, вихователями старшої групи – Оленою Леонідівною Авраменко та Оксаною Володимирівною Всецькою, музичним керівником Ігорем Миколайовичем Мокеєвим, завідуючою господарства Ларисою Анатоліївною Петренко завітали з щедриками до Королівської сільської ради, ТОВ «Агро-холдинг МС» та до приватних підприємців с.Королівка.

«Нині веселе і радісне свято – українські діти прийшли вас вітати!»

З появою малят у стінах закладів одразу ж запанувала святкова й радісна атмосфера. Діти голосно віталися зі всіма працівниками та демонстрували символи свята – зірочки і дзвіночки. Господарі з радістю та щирим захопленням зустрічали маленьких гостей, з уст яких в усіх кабінетах звучало:

Добрий день, добрим людям!
Мир у вашу хату!
Дозвольте дітям українським,
з Різдвом та Новим роком привітати
! Щедрик, щедрик, щедрівочка!
До вас наша мандрівочка:
сієм, сієм, засіваємо,
з Новим роком вас вітаємо!

Дошкільнята в національних костюмах співали щедрівок, засівали зерном та бажали господарям здоров’я, достатку й усіляких гараздів. І як годиться, малята нащедрували багато солодощів.

Метою заходу, в якому активну участь взяли вихованці та колектив закладу, було ознайомлення дітей зі звичаями святкування Різдвяних свят, зокрема меланкування (щедрування); сприяти відродженню національної культури, виховувати інтерес і повагу до народних традицій, заохочувати до участі в них.

Народні традиції, які притаманні нашій місцевості, були широко представлені під час розваги. Діти продекламували колядки, щедрівки, грали в веселі ігри, співали пісні.

Діти пообіцяли вивчити нових щедрівок та наступного року та порадувати ними своїх нових друзів. Із гарним настроєм та добрими враженнями маленькі щедрувальники повернулися до рідного дитсадка

Додати коментар