Щедрий вечір, Новосілки

0

Щедрим або багатим називався в українців вечір напередодні Нового року (13 січня). У цей день готували багатий святковий стіл, а до кожної хати приходили щедрувальники.

Головна відмінність новорічного щедрування полягає в тому, що цей ритуал меншою мірою зазнав впливу церковної ідеології і більш цілісно зберіг дохристиянські риси.

Дуже показові в цьому плані календарні обходи за участю масок — «Коза», «Маланка». Гурти молоді ходили з обрядовим дійством по всьому селу, не оминаючи жодної хати, адже люди вірили, що без спеціальних побажань наступний рік не зможе бути вдалим.

Відродженням стародавніх традицій давно вже займаються в Новосілках.

Щороку молодь села збирається у вертепи, та від оселі до оселі несе радісну звістку новосілчанам, що Христос народився.

Не виключенням став і 2017 рік. 14 січня гурт активних молодих людей зібрався, щоб «поводити Козу» – пощедрувати. Увесь день – зранку до пізнього вечора – намагалися обійти та защедрувати усе село, за що отримали масу позитивних емоцій та приємних вражень. Окрім цього від господарів, отримали також слова подяки, а в торбу – різноманітні солодощі. Обдарували вертепників і грішми, які заздалегідь відклали саме з цією метою. Ще довго гомонітиме село, переповідаючи театральне дійство тим, хто не побачив його. І вже зараз неодноразово чують організатори: «Ви ж наступного року обов’язково зайдіть до моєї господи!».

Додати коментар