Деякі питання санаторно-курортного лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

0

Постановою 13(далі – Порядок).

З 1 січня 2017 року діятиме новий механізм оплати послуг із санаторно- курортного лікування громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи. Він, зокрема, передбачає укладання трьохсторонньої угоди між санаторно-курортним закладом, постраждалою особою та управлінням соціального захисту населення. При цьому кожному буде забезпечено право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для оздоровлення.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1029 встановлено розміри грошової допомоги для компенсації у 2017 році вартості путівок шляхом безготівкового перерахування санаторно-курортним закладам, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, за надання послуг із санаторно-курортного лікування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи а саме:

– осіб, віднесених до категорії 1 – 5250 гривень;

– осіб, віднесених до категорії 1 із захворюванням хребта та спинного мозку – 17390 гривень: дітей, яким встановлена інвалідність, пов’язана з Чорнобильською катастрофою – 10840 гривень.

Забезпечення громадян названих категорій послугами на санаторно-курортне лікування проводиться з дотриманням вимог цього «Порядку» в межах виділених коштів пропорційно кількості таких громадян, які перебувають на обліку для отримання такого лікування. Громадяни, віднесені до категорії 1, та діти з інвалідністю мають право вільного вибору закладу відповідного профілю, а також, за бажанням, здійснення доплати за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів у разі недостатності суми грошової допомоги для компенсації вартості путівки у вибраному закладі.

Перелік базових послуг, які мають надаватися зазначеним громадянам відповідно до медичних рекомендацій та входять до вартості путівки, затверджується Мінсоцполітики.

Управління соціального захисту населення укладає договір із закладом і громадянином, віднесеним до категорії 1, батьками дитини з інвалідністю, про виплату компенсації вартості путівки шляхом надання грошової допомоги (далі – договір). Договір, укладений в трьох примірниках, які підписані управлінням соціального захисту населення та громадянами вказаних категорій, і скріплені печаткою управління соціального захисту населення, передається зазначеним особам для подальшої передачі закладу.

Після оздоровлення громадяни, віднесені до категорії 1, батьки дітей з інвалідністю, подають управлінню соціального захисту населення зворотній талон путівки або інший документ, який підтверджує проходження лікування в закладі за профілем захворювання, згідно з яким видано довідку для одержання путівки.

Після надання послуг громадянам вказаних категорій, заклад подає до управління соціального захисту населення акт приймання-передачі послуг чи інший документ щодо проведення розрахунків за результатами надання послуг санаторно- курортного лікування згідно з умовами договору.

Управління соціального захисту населення у разі отримання від вибраного громадянином закладу відмови щодо прийняття цієї особи на санаторно-курортне лікування інформує про це громадянина, і пропонує вибрати інший заклад.

Останній день періоду перебування громадян (віднесених до категорії 1, дітей з інвалідністю) у закладах – 15 грудня поточного бюджетного року (включно), що є датою виїзду із закладу.

У разі відмови від санаторно-курортного лікування, громадянину потрібно за десять днів до початку заїзду повідомити про це управління соціального захисту населення.

Якщо громадяни вказаних категорій не використали своє право на санаторно- курортне лікування, управління соціального захисту населення, за погодженням із закладом, забезпечує таким лікуванням громадянина, віднесеного до категорії 1, дитину з інвалідністю, наступних за черговістю.

За громадянами, які перебувають на обліку, але не отримали путівки в поточному році, зберігається право на забезпечення путівкою шляхом надання грошової допомоги на наступний рік за умови по- новлення медичної довідки 070/о, якщо строк дії попередньої закінчився. Повторне взяття на облік проводиться відповідно до пункту 9 цього «Порядку».

За бажанням громадянина, віднесеного до категорії 1, батьки дітей з інвалідністю, подають до управління соціального захисту населення за місцем проживання заяву на отримання грошової компенсації замість путівки та документи (довідку за формою 070/о; копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 із вкладкою; копію паспорта. Для дитини з інвалідністю – довідку за формою 070/о; копію посвідчення дитини з інвалідністю – з вкладкою; копію свідоцтва про народження або паспорта; копію паспорта одного із батьків дитини; довідку про склад сім’ї або зареєстрованих у будинку/житловому приміщенні осіб). Під час подання копій документів, пред’являються оригінали зазначених документів.

Заяви на виплату грошової компенсації в 2018 році приймаються управлінням соціального захисту населення з 1 січня по 15 жовтня 2017 року. Ця норма набуває чинності з 1 січня 2018 року.

Грошова компенсація виплачується у розмірі середньої вартості путівки в Україні, що встановлюється Кабінетом Міністрів України щороку. (Зазначимо, що розмір середньої вартості путівки в Україні на 2016 рік встановлено в сумі 400 гривень).

Григорій НЕВМЕРЖИЦЬКИЙ,
начальник управління соціального
захисту населення райдержадміністрації

Додати коментар