Вшануваня учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

0

Щороку 14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Указ № 945/2006 про установу цієї пам’ятної дати підписаний Президентом України 10 листопада 2006 року. 

В багатьох можуть виникнути сумніви: навіщо потрібне це свято, якщо є 26 квітня – Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф, і чому саме 14 грудня вибране для вшановування учасників ліквідації?

Справа в тому, що 30 листопада 1986 року було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в газеті «Правда» надруковано повідомлення про те, що держкомісією прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд.

Тож, за традицією, 14 грудня нинішнього року особовий склад Макарівського районного сектора взяли участь в районних заходах у зв’язку з Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Захід був проведений біля Меморіалу пам’яті «Тим, хто врятував світ», який знаходиться біля Макарівського РС ГУ ДСНС України у Київській області.

Хвилиною мовчання вшанувати пам’ять загиблих ліквідаторів зібралися біля Меморіалу учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, представники органів виконавчої влади району, трудових колективів та жителі селища. А покладання квітів стало знаком великої вдячності і вічної пам’яті за неоціненний вчинок людей, котрі віддали своє життя в перші години, тижні, місяці і роки в боротьбі з невидимим ворогом, адже радіоактивне опромінення не обійшло нікого стороною, хто був у зоні відчуження, хто рятував країну, своїх нащадків.

Віктор Глущенко,
майор служби цивільного захисту,
головний фахівець Макарівського РС ГУ
ДСНС України у Київській області.

Додати коментар