Вадим ТОКАР: «Звітую перед громадою»

0

Макарівська селищна рада VII скликання набула своїх повноважень 10 листопада 2015 року. Її очолив молодий, амбітний, компетентний макарівець – Вадим Токар. За період роботи ради було проведено 13 засідань, на яких ухвалено 231 рішення.

Так само було проведено 13 засідань виконавчого комітету (одне з яких позачергове), на яких ухвалено 136 рішень. Загалом, за звітний період радою та виконавчими органами розглянуто 1236 заяв громадян та 972 звернення юридичних осіб.

Цифри і факти, як мовиться, річ уперта. Вони свідчать про діяльність як селищного голови, так і всього депутатського корпусу. За цифрами – дні кропіткої роботи, багато роздумів над ухваленням зважених рішень, спрямованих, перш за все, на поліпшення життя Макарівської громади. Отже, шановні читачі, до вашої уваги короткий звіт Макарівського селищного голови Вадима Яковича Токаря, який він озвучив 9 грудня на черговій сесії селищної ради.

В 2016 році Макарівська селищна рада зазнала істотних змін з точки зору реформування в частині надання адміністративних послуг. Так, у квітні 2016 року в рамках децентралізації у сфері державного архітектурного будівельного контролю було утворено відповідний відділ. Наше селище перше в Україні серед населених пунктів міського типу отримало повноваження з архбудконтролю.

Станом на 1 грудня 2016 року відділом зареєстровано 133 документи в Реєстрі дозвільних документів. Проведено 46 перевірок дотримання вимог законодавства у сфері архбудконтролю, складено 12 протоколів про адміністративні правопорушення, винесено 13 постанов на суму 42500 грн.

Також при Макарівській селищній раді було створено реєстраційний відділ, на який покладено функції з реєстрації місця проживання громадян, реєстрації прав на нерухоме майно і державна реєстрація юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Тож за період роботи вказаного відділу Макарівською селищною радою безпосередньо внесено до Державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань – 322 реєстраційні дії стосовно суб’єктів підприємницької діяльності (ФОП – 204; юр. – 118); 44 справи переслано в інші органи реєстрації. Отримано плату за результатами надання адмінпослуг в розмірі 27980 грн.

За липень-грудень 2016 року державним реєстратором речових прав на нерухоме майно зареєстровано 323 заяви; з них 318 задоволено, 5 заяв відмовлено. Сплачено адмінзбору за держреєстрацію на суму 37030 грн.

З 13 січня 2016 року на території Макарівської селищної ради працює Муніципальна поліція. За звітний період її працівники взяли участь:

– в убезпеченні громадян під час проведення масових заходів на території Макарівської селищної ради – 22 рази;
– в затриманні 17-х правопорушників під час проведення розкриття кримінальних злочинів та адміністративних правопорушень;
– 12 разів надавали допомогу по супроводу психічно хворих до психоневрологічних диспансерів;
– складено 34 протоколи та винесено 289 застережень;
– розглянуто 46 звернень громадян, 8 письмових депутатських звернень;
– 68 разів інспектори муніципальної поліції брали участь в заходах спільно з працівниками Макарівського відділення національної поліції;
– 6 разів брали участь у спільних навчаннях з ДНСН;
– 3 рази здійснювали патрулювання в ході проведення операції «Нерест»;
– було забезпечено 245 нарядів з охорони громадського порядку (патрулювання).

makariv_tokar2Особливо приємно відзначити, що нам спільно з обласним керівництвом «Укрпошти» вдалося відкрити поштове відділення №2 в Макарові по вулиці Ярослава Мудрого.

Щодо питання порядку в довкіллі, то треба сказати, що благоустрій селища – це спільна постійна рутинна робота, якою має повсякчас займатись як селищний, голова і депутати, так і жителі наших населених пунктів та підприємці.

Макарівською селищною радою було двічі проведено тендер (оскільки перший не відбувся) на закупівлю дитячих майданчиків. Наразі почались роботи з їх встановлення і монтажу. Вже є майданчик по вул. Пушкіна, поблизу будинків № 1 та № 7 по вулицях – Проектна, Ярослава Мудрого, в парку біля ЦТДЮ імені Д.Туптала.

Також за звітний період силами КП «Макарівсервіс» було проведено ремонт з частковою заміною огорожі кладовищ в смт Макарів та селах Зурівка й Калинівка. Сезонно проводяться роботи по зимовому утриманню доріг. Проведено ремонт та встановлення дорожніх знаків, нанесено дорожню розмітку на центральних вулицях та частково відновлено пішохідні переходи.

Проведено нове освітлення на деяких вулицях та провулках селища загальною протяжністю 1650 м. Встановлено 65 нових світильників, відремонтовано 176 існуючих. Повністю відновлено освітлення на Каштановій алеї (67 світильників), 66 відремонтовано в с. Калинівка.

Силами КП «Макарівсервіс» здійснюється систематична робота з ліквідації стихійних сміттєзвалищ. Проведено поточний ремонт бюветів, розташованих в Макарові.

Також відремонтовано дах гуртожитку по вулиці Ватутіна. Цього року відбулось поповнення автопарку комунальних підприємств Макарова, а саме, «Макарівсервіс» придбав розкидач МВУ-5.0 за 85000, КП «Макарів ВУЖКГ» прийнято в користування від спонсорів новий сміттєвоз. Слід особливо відзначити роботу КП «Макарів ВУЖКГ». За звітний період нам вдалося погасити борги минулих років по заробітній платі. Крім того, вказаним підприємством проводиться ряд заходів і робіт, які, як правило, залишаються не поміченими, проте неабияк сприяють підвищенню якості наданих послуг.

Зокрема, «Макарів ВУЖКГ» проведено такі роботи:

– відновлено дебет свердловин по вулицях Д. Ростовського та Ватутіна;
– замінено насосне обладнання на свердловинах по вулицях Д.Ростовського, Б. Хмельницького, Ватутіна; Спортивна (с. Калинівка);
– проведено гідродинамічне очищення КНС по вулицях – Пушкіна, Проектна, Ярослава Мудрого, Ватутіна, Льотчика Потапенка та на Донецькій;
– проведено гідродинамічне очищення мережі водовідведення по вулицях – Проектна, О.Довженка, Ярослава Мудрого, Садова, Кочубея, Ватутіна, Гагаріна та Д.Ростовського;
– проведено капітальний ремонт КНС № 2 по вулиці Проектна;
– проведено роботу по поточному ремонту станції знезалізнення та очищення води по вулиці Д.Ростовського, 64;
– здійснено заміну контейнерів по житловому фонду в кількості 53 шт.;
– облаштовано 11 контейнерних майданчиків;
– зроблено ремонт асфальтного покриття прибудинкових територій по вулиці Гагаріна 5, 7, Шляхетська – 27, 29, О.Довженка -17, 34.

Окремо хочу зупинитись на проведенні робіт по асфальтуванню населених пунктів, що входять до складу Макарівської селищної ради.Так, за звітний період було проведено капітальний ремонт по вулицях – Ярослава Мудрого, Довга (колишня Червоноармійська), Івана Сірка (колишня Щорса), Хутірська (колишня Свердлова, с. Фасівочка), Донецька, Миру, Житня (колишня Чапаєва).

Проведено поточний ремонт вулиць: Д.Туптала, Лесі Українки, Заводська, Кочубея, Космонавтів, Пушкіна, Прогрес, Вишнева, Героїв Крут, Героїв Чорнобиля, Подружжя Черешньових, 8-го Березня, вул. Київська – 45, 47 (с. Калинівка); провулків: Дорожній, Гетьманський, Заводський, Молодіжний, Героїв Крут, Мирний.

Зроблено центральну дорогу на кладовищі в смт Макарів, поточний ремонт дороги на території Центральної районної лікарні
та відновлено асфальтне покриття на хокейній коробці Центрального стадіону імені М.Х Бруквенка.

Крім того, збудовано тротуар по вулицях – Шляхетська (від медичного коледжу) та Садова.

Проведено робіт по асфальтуванню загальною площею 32183 м2 та загальною протяжністю 6532,7 м. Відгрейдеровано і висипано щебеневою сумішшю вулиці – Грушевського, Дачна і Горького (с. Зурівка).

Макарівська селищна рада не стоїть осторонь проблем освіти, культури, спорту й охорони здоров’я. В цьому році всі миючі засоби для дошкільних навчальних закладів закуповуються за рахунок Макарівської селищної ради. Крім того, за кошти селищного бюджету було зроблено ремонт музичного залу в ДНЗ «Веселка», що в селі Калинівка.

Також Макарівською селищною радою здійснюється підтримка СК «Макарів», на базі якого утворено 4 дитячо-юнацькі гуртки – шахи (наймасовіший, найбільш відвідуваний гурток), бокс, козацької боротьби «СПАС». В цьому ж році створено молодіжну футбольну команду, яка зайняла ІІ місце в першій лізі чемпіонату району з футболу і вийшла до Вищої ліги. Футбольна команда також бере участь в чемпіонаті міста Києва з футзалу, де показує досить високий результат.

В цьому році частково замінено полив на Центральному стадіоні імені М.Х.Бруквенка і відремонтовано навіси над вхідною частиною та над лавами для запасних гравців і тренерів.

Також Макарівською селищною радою надавалась посильна допомога закладам освіти, культури і медицини районного підпорядкування: Макарівському Центру первинної медико-санітарної допомоги надано субвенцію для придбання обладнання на суму 63700 грн.; Центральній районній лікарні – 100000 грн. на придбання хірургічного обладнання; 250000 на капітальний ремонт рентгенапарата; 17000 – на придбання обладнання для кабінету ендокринології.

Відділу освіти – 400000 грн. на заміну вікон в Макарівському НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня – природничо-математичний ліцей» та Макарівській гімназії; 152320 грн. на придбання комп’ютерного класу, спортивного інвентаря та холодильника для зберігання вакцини в Макарівській гімназії; для ліцею – 300000 грн. на ремонт їдальні, 153000 грн. для придбання і комплектації кабінетів фізики та хімії; 46490 грн. для придбання запчастин та ремонту шкільних автобусів; 11021 грн. на придбання і встановлення «тривожної» кнопки в школах Макарова; Центру творчості дітей та юнацтва імені Д.Туптала – 120000 грн. на придбання матеріалів і оновлення комп’ютерного класу.

makariv_tokar3Чого не вдалося зробити з того, що було заплановано цього року? Насамперед, упорядкувати парк. В силу різних об’єктивних та суб’єктивних причин не до кінця завершені роботи по реконструкції скверу «Молодіжний». Маю надію і сподіваюсь, що весною 2017 нам все таки вдасться завершити цей проект.

По-друге. Реалізація проекту з освітлення вул. Володимирська (від «Найт-Сіті» до 51 км) та провести модернізацію освітлення по всіх населених пунктах.

По-третє: вирішити долю бродячих собак. Влітку нам вдалося частково локалізувати цю проблему, однак з настанням зими популяція бездомних тварин знову різко збільшилась, але у нас ще є час, аби завершити розпочату роботу.

Головне, як на мене, кожному посадовцю та кожному депутату слід завжди пам’ятати, що бюджет – це не державні гроші і не комунальні гроші, а це кошти платників податків, кошти наших громадян! Якщо кожен на своєму рівні пам’ятатиме цю просту істину, тоді в нас у державі настане порядок.

Додати коментар