Їм турбота і підтримка потрібні постійно

0

Щороку, 3 грудня ми разом з усією світовою спільнотою відзначаємо Міжнародний день інвалідів. Цей день — ще одна нагода для всіх нас визначити, що зроблено і що треба зробити для забезпечення їх повноцінного життя, нагадати всім про обов’язок перед такими людьми.

В Україні понад два з половиною мільйона людей з особливими потребами і тому пріоритетним напрямом соціальної політики держави є вдосконалення системи соціального захисту зазначеної категорії громадян, поліпшення рівня їх життя та добробуту. Отже, завдання держави — усунути всі бар’єри, які стоять на їх шляху до самореалізації, зробити все для того, щоб кожен з них зміг відчути себе корисним суспільству. Адже ці люди володіють не тільки знаннями і талантами, а й високими вольовими і моральними якостями.

На території Макарівського району наразі проживають 2567 інвалідів різних категорій. Для більш ефективного їх обслуговування управління соціального захисту населення разом з територіальним Центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) постійно вишукують можливості, щоб допомогти передусім тим, хто опинився за межею бідності. У багатьох інвалідів підірване здоров’я, вони часто хворіють, тому для них управління соціального захисту населення виділяє путівки на санаторно-курортне лікування. З початку року забезпечено путівками:166 інвалідів, захворювання яких пов’язане з впливом наслідків аварії на ЧАЕС; 20 інвалідів війни та інвалідів загального захворювання.

З початку року 136 інвалідам, в яких ушкоджена опорно-рухова система, управління соціального захисту населення видало направлення для безкоштовного отримання необхідних засобів реабілітації та протезно-ортопедичних виробів. У 2016 році збільшені розміри державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам. Зараз в районі проживають 225 інвалідів з дитинства та 176 дітей-інвалідів. Розмір щомісячної допомоги інвалідам з дитинства (в залежності від групи інвалідності та обсягів потреби в постійному сторонньому догляді) становить від 1130 гривень до 2322 гривень. Розмір щомісячної допомоги дітямінвалідам (в залежності від права на надбавку на догляд та віку дитини) становить від 1130 гривень до 2322 гривень.

Зазначені допомоги виплачуються своєчасно і їх загальна сума в листопаді становила: інвалідам з дитинства – 329,8 тисячі гривень, дітям-інвалідам – 257,1 тисячі гривень. Урядом постійно вживаються заходи щодо щорічного поступового збільшення розміру разової грошової допомоги до 5 травня ветеранам війни. У 2016 році виплачено в районі:
– 71 інвалідам I групи по 2975 грн.;
– 169 інвалідам II групи по 2600 грн.;
– 46 інвалідам III групи по 2310 грн. (загальна сума виплаченої допомоги склала 1 560,723 тис. грн.).

Розмір щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу (який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду), на догляд за ним становить 1450 грн. Цей вид допомоги отримують 33 особи, яким у поточному році виплачено 321,7 тис. грн.

Значна кількість інвалідів різних категорій мають право на пільгове забезпечення природним та скрапленим газом, електроенергією, твердим паливом тощо. Такі інваліди обліковуються управлінням соціального захисту населення та повноцінно забезпечується їх право на отримання пільг. У 2016 році 811 інвалідам, інвалідність яких пов’язана з впливом наслідків аварії на ЧАЕС, виплачено 9 011,92 тисячі гривень.

Керівництвом районної державної адміністрації ухвалено рішення про матеріальну підтримку у 2016 році осіб з обмеженими фізичними можливостями. До 30-річчя Чорнобильської катастрофи згідно з комплексною районною програмою «Турбота» 4 дітям-інвалідам, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, та 43 інвалідам, віднесеним до І-ї категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації надано матеріальну допомогу в розмірі по 500 гривень на загальну суму 23 500 гривень. До Дня інвалідів 176 дітям-інвалідам виплачується соціальна грошова допомога у розмірі по 500 гривень на загальну суму 88 000 гривень.

Відзначення Міжнародного дня інвалідів – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед інвалідами, що потребують захисту і підтримки у цей непростий час. Інваліди – це не просто категорія людей. Це окремі життя, окремі трагедії, окремі людські надії на те, що все буде добре. На щастя, поряд з ними є ті, хто хоче допомогти, і хто допомагає.

Незважаючи на цілу низку законів щодо захисту прав інвалідів, українська влада, а також кожен з нас, має глибоко усвідомлювати, наскільки важлива наша підтримка інваліду. Теоретично інваліди мають безліч прав та можливостей, а на практиці це далеко не так.

Переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров’я і не тільки у день 3 грудня, а й повсякденно не забувати про те, що поруч з нами живуть інваліди, і вони потребують нашої з вами допомоги й уваги. Тож хочеться побажати всім особам з обмеженими фізичними можливостями витримки, мужності, оптимізму, втілення в життя всіх планів та задумів.

Григорій Невмержицький,
начальник управління
соціального захисту населення
райдержадміністрації.

Додати коментар