Модель розвитку шкіл як центрів розвитку місцевих громад

0

Для педагогічних працівників, які співпрацюють із обласним опорним закладом освіти з проблеми «Розвитку громад в Україні на основі впровадження програми «Школа як осередок розвитку громади», 17 листопада ц.р. на базі Борівського НВО «ЗОШ І-ІІ ступенів-дитячий садок» проведено семінар-практикум «Філософія і принципи громадсько-орієнтованої освіти та громадсько-активних шкіл».

В роботі семінару взяли участь слухачі з Макарівського та Обухівського районів: директори шкіл – Людмила Корбут (с. Грузьке), Ірина Омельченко (с. Наливайківка), Світлана Кардаш (с. Великий Карашин), Катерина Попович (с. Соснівка), Софія Сімороз (с. Плахтянка), Лідія Павленко (с. Пашківка), Вікторія Чернявка (с. Маковище), Любов Шамота (с. Ясногородка), Світлана Петровська (с. Козичанка), заступник директора з виховної роботи Макарівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – природничо-математичний ліцей» Лариса Барильченко, заступник директора з виховної роботи Пашківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Таміла Запотічна, педагогорганізатор Комарівського НВО «ЗОШ І-ІІІ ступенів – дитсадок» Ольга Кондрацька, педагог-організатор Борівського НВО «ЗОШ І-ІІ ступенів- дитсадок» Вікторія Зозуля та директор Жуківцівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Василь Басенко.

Роботу засідання відкрила Валентина Чубукова – методист районного методичного кабінету відділу освіти Макарівської райдержадміністрації. Вона ознайомила слухачів з метою, завданнями та організацією семінару-практикуму.

Керівник ООЗО Василь Коцюба – директор Борівського НВО «ЗОШ І-ІІ ступенів – дитячий садок» зупинився на питанні історії зародження громадсько-активного руху в світі та Україні, змісту видів діяльності та результатів, досягнутих школою в рамках проекту «Школа як осередок розвитку громади», який здійснювався Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» з 2003 року до сьогоднішнього дня.

Наталія Грамма – заступник директора з навчально-виховної роботи Борівського НВО ознайомила з планом роботи занять ООЗО. А в практичній частині семінару вона, як тренер ВФ «Крок за кроком», провела для педагогічних працівників тренінг «Розвиток бачення громадсько-активної школи». В результаті тренінгу учасники отримали:

– знання основних характеристик громадсько-активної школи як центру розвитку громади;
– знання елементів спільного бачення і мети для своєї школи та громади;
– вміння визначати потреби в громаді, встановлювати їхню пріоритетність, визначати мету, завдання та заходи;
– створення спільноти однодумців.

Наступним етапом семінарупрактикуму стало анкетування: вивчення думок, потреб і побажань слухачів. Крім того, для учасників семінару директор Борівського НВО Василь Коцюба провів екскурсію по навчальному закладу, а також був проведений майстер-клас гуртка «Декоративного мистецтва», яким керує Галина Давиденко.

Перше заняття надало можливість всім слухачам поспілкуватися, висловити свої враження про покрокову методику створення й розвитку громадсько-активної школи для тих, хто зацікавлений у використанні цієї моделі.

Завершилося заняття ООЗО підведенням підсумків, рефлексією учасників заходу та ознайомлення педагогічних працівників з
творчим домашнім завданням.

Василь Коцюба,
директор Борівського НВО.

Додати коментар