Школа – це розвиток особистості

0

Не обов’язково писати вірші або п’єси,
Щоб бути продуктивним, існує ще
Продуктивність вчинків, і в деяких
Випадках вона вище тієї, іншої…
Й.-В.Гете.

Життєвий світ кожної дитини нашого закладу – світ особистості, яка являє собою єдність результату та процесу життєтворчості, особистісну тотальність, яка живе сьогоднішнім на основі минулого в ім’я майбутнього. Кожен педагог Ніжиловицького НВО особливу увагу приділяє духовним аспектам життєдіяльності особистості, освоєнню учнем цінностей; турбується про розвиток здатності особистості вибудовувати життя, поведінку, вчинок, дію. Вчитель орієнтує дитину на вибір, що відповідає основам гідного життя. Адже школа – організація не тільки навчання, а й усього життя дитини. Не підготовка до життя, а саме – життя.

А доцільно організований виховний процес сприяє збагаченню морального досвіду учня та його внутрішнього життя, наповнює нашу скарбничку духовно-моральними перлинами ціннісних орієнтацій українського виховного ідеалу. Багато зусиль педагоги спрямовують на виховання учнів у дусі патріотичного обов’язку, готовності підростаючого покоління до військової служби та захисту України, поваги до національного та міжнародного законодавства, засад демократичної, правової держави.

У шкільних стінах починається все, що може нас радувати чи непокоїти. Тут сьогодні плекається громадянин, який діятиме та мислитиме по-новому, буде активним перетворювачем життя. Виховна діяльність Ніжиловицького НВО спрямована на поєднання системи виховних заходів, що сприяють розвитку почуття любові до Батьківщини, причетності до її долі, становленню національної самосвідомості, української ідентичності, приналежності до рідної землі народу, її культури, мови, поваги до здобутків своїх пращурів і сучасників. Кожен учень живе активним життям, а педагог його підтримує, допомагає проявити свої здібності у різних сферах діяльності.

Так, в продовж жовтня в закладі було організовано і проведено дослідження та здійснювалась пошукова робота, проводилися акції «Милосердя» (надання посильної допомоги ветеранам педагогічної праці, громадянам похилого віку), «Турбота» (упорядкування братських та одиноких могил), волонтерські десанти, родинні свята – «У мирі щастя пізнаємо» та до Дня захисника України і Святої Покрови, благодійна акція «Назустріч мрії», в рамках якої проведено виставку-ярмарок «Сильні духом» з метою збору коштів для дитячого реабілітаційного центру онкохворих дітей; акція «Голуб миру» – для підтримки учасників АТО; акція «Ти можеш їм допомогти» (людям з обмеженими можливостями); патріотичні спортивно-масові заходи з різних видів спорту (естафета «Ми – майбутнє України», спортивний марафон «Пишаємося Вітчизною своєю», змагання з волейболу та міні-футболу, присвячені Дню захисника України); конкурси малюнків «Мої дідусь та бабуся», «Моя неосяжна Україна», «Київщина без корупції»; виступ-дискусія (9-11 класи) – «Людська краса: від реалії і символу – до стереотипу»; літературна година, присвячена пам’яті поета-земляка Олександра Підсухи – «Тут земля мене поїла соком»; виставка-вернісаж робіт з природного матеріалу на тематику його творчості:

Шумлять сади, цвіте колосся,
У серці – найніжніший цвіт.
І хочу я, і хоче світ,
Щоб так хоч двадцять літ жилося,
А потім – ще сто двадцять літ.
На ясні зорі й тихі води
Хай не лягає каламуть.
Ми мусимо іти до згоди
Через найглибші в світі броди,
Але знайти до миру путь!

Бібліотекар шкільної бібліотеки Світлана Володимирівна Кокот організувала екскурсію для учнів 6-8 класів у музей О.М. Підсухи, який створила вчитель-пенсіонер Зінаїда Андріївна Шевченко, вклавши частинку своєї душі, свого життя в збереження пам’яті про поета-земляка. І, як писав Олександр Підсуха:

Зроби добро людині і забудь.
Воно тобі сторицею віддасться,
Бо це єдина й неповторна путь
І до твого, і до чийогось щастя.

Валентина ШЕВЧЕНКО,
директор Ніжиловицького НВО.

Додати коментар