Святкували день села в районі: Новосілки

0

14 жовтня вже з 12 години до школи, в якій відбувалися заходи, почали сходитися люди: жителі та гості. Прибули привітати громаду зі святом і гості з райдержадміністрації, представники громадських організацій та об’єднань. Святкові дійства розпочалися з вітального слова Новосілківського сільського голови Олени Кияниці, яка побажала миру і процвітання громаді та вручила активним жителям села подяки й подарунки. З вітальним словом звернулися до присутніх голова Макарівської райдержадміністрації Тетяна Семенова, Леся Бурдик – помічник-консультант Народного депутата України Руслана Сольвара, районний депутат Олександр Плотніцький, члени Святошинського районного козацького товариства «Богунський полк Українського козацтва», протоієрей Хресто-Воздвиженського храму Віталій Шопулко.novosilku_1
В рамках офіційних вітань очільниця райдержадміністрації вручила грамоти директору школи Наталії Коваленко, завідуючій дитячим садочком «Берізка» Ользі Спасюк і Тетяні Дзюбенко – бабусі, яка взяла на виховання десятеро дітей. Тетяна Миколаївна подякувала голові села за плідну працю на благо громади й побажала подальшого стрімкого розвитку Новосілок.

Під час урочистої частини сердечні слова лунали і на адресу новосілчан – воїнів АТО, адже саме 14 жовтня Україна відзначає День захисника Вітчизни. Для цих хоробрих воїнів учасниця художньої самодіяльності Таїсія Гребеневич виконала пісню «Прошу в неба».

Продовженням святкування стало свято Покрови – традиційне козацьке свято. І саме в цей день, за традицією, до шкільного юнацького козацького товариства Українського козацтва було прийнято першокласників та учнів, які цього року прийшли навчатися в Новосілківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів.

Генерал-осавул Святошинського РКТ «Богунський полк УК» – Олександр Плотніцький, писар Олексій Радчук, священик провели обряд посвяти та вручили «Реєстрові грамоти», берети – свідчення вступу нового поповнення до лав козаків і солодощі – козачатам. Після церемонії посвяти генерал-осавул нагородив три кращі класні колективи за підсумками шкільного конкурсу-змагання «Курінь року» за 2015/2016 н.р. та вручив грамоти й грошові винагороди.

Директор школи Наталя Коваленко подякувала партнерамкозакам за тісну співпрацю. Також від батьківського комітету і голови ради школи було вручено подяки приватним підприємцям села, які надають матеріальну і фінансову підтримку школі. Доповнив свято і традиційний осінній ярмарок, на якому учні школи торгували різними смаколиками. Свою ятку з виробами з атласної стрічки представив однойменний гурток під керівництвом вчителя школи Наталії Луценко: присутні мали змогу купити прикраси й аксесуари, виготовлені гуртківцями, та взяти участь в експрес-майстер-класі з виготовлення виробів з атласної стрічки.

Надалі присутні мали змогу насолодитися виступом спортивно-танцювального колективу «Лелеченьки» (керівник – Наталя Романюк), гуморесками у виконанні учениць школи Софії Гусєвої та Анни Скляніченко, співом Таї Гребеневич.

Фінальним акордом став виступ гостей свята – аматорського фольклорного колективу «Дзвінківчанка» із сусіднього села Дзвінкового Васильківського району. До речі, не оминули увагою і найменших жителів села – для них працювали атракціони – батути.

Олександр БОЙКО,
художній керівник Новосілківського Будинку культури,
Лілія САВЕНОК,
педагог – організатор Новосілківської ЗОШ І-ІІІ ст.

Додати коментар