Грузинське свято на українській землі

0

15 жовтня, в день пам’яті священномученика Кіпріана та мучениці Іустини, а також грузинських мучеників Давида та Костянтина, князів Арагветських, архієпископ Макарівський Іларій, керуючий Макарівським вікаріатством, звершив Божественну літургію в храмі Воздвиження Хреста Господнього села Мостище.

Саме цього дня парафія, серед активу якої – представники давньої іверської землі, відзначила грузинське свято на честь Хітону Господнього та Стовпа Животворчого. Архієрею співслужили настоятель храму, благочинний Бишівського благочиння, депутат Макарівської районної ради архімандрит Філарет (Єгоров), клірики Макарівського вікаріатства.

Богослужбові піснеспіви грузинським розпівом виконав Архієрейський молодіжний хор Макарівського вікаріатства (регент – Ольга Амєліна). В храмі молилися представники органів місцевого самоврядування та керівники культурно-освітніх закладів Макарівсього району.

Промовляючи проповідь після Євангельського читання, владика Іларій розповів про давні глибокі традиції шанування в Грузії православних святинь – Хітону Господнього та Стовпа Животворчого. Після сугубої єктенії було проголошено молитву за мир в Україні. Під час служби пролунали духовні канти у виконанні місцевих парафіяльних хорових колективів «Перлина краю» (Хрестовоздвиженська парафія села Мостище, керівник – Майя Коваленко), «Сік землі» (парафія преподобної Параскеви Сербської села Лишня, керівник – Софія Керусенко) та «Калиновий гай» (парафія на честь ікони Божої Матері «Всецариця» село Осикове, керівник – Стефанія Колесник).

l2_По завершенні літургії відбувся чин славлення перед іконою із зображенням Хітону Господнього та Животворчого Стовпа, які оточені сонмом іверських святих. Ця ікона має назву «Надія Грузії». Владика Іларій подякував священству і вірянам за спільні молитви та передав благословення Предстоятеля Української Православної Церкви. Усі присутні отримали в дар від керуючого Макарівським вікаріатством святі ікони.

Архімандрит Філарет подякував владиці Іларію за звершену літургію і передане благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія. Цього дня Хрестовоздвиженську парафію відвідали учні школи-інтернату для дітей з особивостями розумового розвитку села Мостище, вихованці соціальних закладів – “Промінь надії” з Макарова та Центру соціально-психологічної реабілітації дітей з села Копилів.

Для них волонтерами відділу соціально-благодійницького служіння Бишівського благочиння було організовано розвиваючі ігри, конкурси та змагання з врученням призів. Також дітлахи й дорослі скуштували традиційні страви грузинської та молдавської кухні, приготовані парафіянами.

З гостинцями і подарунками, після спільної молитви, діти та супроводжуючі їх дорослі повернулися до соціальних закладів.

Тетяна КРЕНЦ.

Додати коментар