В Макарові відкрито виставки та відновлено роботу музею

0

6 жовтня 2016 року відбулось відкриття виставки «Макарів: від давнини до сьогодення». Людина – дитина свого часу і своєї країни. В її долі сплітаються в єдиний вузол минуле, сучасне і майбутнє. Без знання свого коріння людина приречена бути перекотиполем, яке позбавлене морального життєвого стержня. Кожна людина має любити свій рідний край. Якщо ж вона хоче полюбити його щиро – вона мусить не тільки знати свій край таким, яким він є тепер, але й поринути в його минувшину. А скарбницею такої минувшини повинен стати музей. Бо де ж ще можна було б зібрати та показати все те, що залишили нам предки?

Таким є наш Макарівський районний історико-краєзнавчий музей, який розташований на мальовничих схилах поблизу річки Здвиж. За час свого існування він сотні разів гостинно зустрічав жителів Макарова та гостей селища. Протягом багатьох років працівники музею зберігали та примножували історичні реліквії Макарівщини. І цими днями продовжує він свою роботу, на 80% оновивши експозицію. Тепер відвідувачі матимуть можливість познайомитись із маловідомими сторінками історії Макарівщини.m2_v
Відкрив виставку Макарівський селищний голова Вадим Токар, який розповів, що в такий нелегкий для України час вкрай важливо пам’ятати нашу історію, і що матеріалів, які представленні на виставці, не знайти у підручниках – це кропітка робота активних людей, котрим небайдужа історія нашої рідної Макарівщини і саме завдяки таким людям і було створено таку виставку.

Понад 200 музейних експонатів, більшість – з фондів Макарівського історико-краєзнавчого музею представлені на виставці. Були залучені матеріали Державного архіву Київської області та Галузевого державного архіву СБУ. Фотопідбірка надана редакцією газети «Макарівські вісті».

m3_vНа відкриття виставки прибули і гості з Українського центру вивчення історії Голокосту, а саме: директор кандидат історичних наук Анатолій Подольський та координатор освітніх програм Віталій Бобров.

Після офіційної частини відкриття виставки директор Макарівського районного історикокраєзнавчого музею кандидат історичних наук Віталій Ґедз провів екскурсію для відвідувачів. Потім присутні були запрошенні відвідати музей, котрий відновлює свою роботу.

Також в рамках відзначення Дня Макарова, відкрилась і виставка-конкурс дитячого малюнка «Мій рідний край – Макарів», де представлені роботи дітей різних вікових груп. В суботу результати конкурсу оголосить компетентна комісія і відбудеться нагородження переможців.

Інф. «М.в.».

 

Додати коментар