Сергій Кононенко: «Моя мета – покращити життя сільського жителя!»

0

Редакція газети «Макарівські вісті» продовжує гостювати селами Макарівщини, цього разу ми зупинилися у Ясногородці.

– На посаді голови я зовсім недавно – з листопада 2015 року, – розповідає Сергій Кононенко, місцевий сільський голова. – Але проблеми Ясногородки для мене – не новинка. Хоча навчався і жив у Києві, мене завжди вабило село. Тут проводив усі канікули, тут залишився працювати. Знаю у Ясногородці всі стежки… Тому, балотуючись на посаду голови, пообіцяв виборцям: буду все робити для того, щоб покращити життя сільського жителя.

Тож і намагаюсь слів на вітер не кидати. За цей короткий період разом з депутатами, членами виконкому, жителями села вдалося вже дещо зробити. Так, завершено капітальний ремонт дороги по вулиці Підлісній, зрізано старі дерева в центрі села та посаджено нові, розчищено старе кладовище та огороджено центральне. Ми почали будувати накриття для місця, де б наші жителі змогли продавати сільгосппродукцію, вирощену на власних городах копіткою працею, бо ж де селянин (та ще й пенсіонер!) сьогодні може заробити копійку?

Крім перспективних проектів, є і щоденні турботи: вивіз сміття, ремонт та встановлення вуличного освітлення. Не можна обійти увагою жителів села, адже у голови, як–то кажуть, дві родини – власна, і родина-громада. Тож ми допомагаємо дітям-сиротам та тим, котрі потрапили у складні життєві ситуації, пристарілим громадянам, а також учасникам АТО та членам їх сімей. У нашому селі мешкає  7 учасників АТО, усім їм надано матеріальну допомогу в розмірі 5 тис. грн. кожному, а також виділено земельні ділянки під будівництво власних будинків – по 0,10 га.

В нашому селі немає великих підприємців, в основному всі займаються торгівельною діяльністю і знаходяться на єдиному податку. Але хочеться виділити ТОВ «ДЮК». За 8 місяців поточного року від цього підприємства надійшло до бюджету сільської ради більше 160 тис. акцизного збору.

Ясногородка – перспективне село, тому плануємо в подальшому залучати інвесторів для його розвитку. Вже надходили пропозиції розмістити підприємство по виготовленню пелет та переробці сільськогосподарської продукції. Чекаємо пропозицій і від інших інвесторів.

Особливу увагу приділяємо молодому поколінню. Сільська рада прийняла рішення про будівництво стадіону в Ясногородці. Чекаємо на ініціативних хлопців та дівчат, які б своїм прикладом показували, як потрібно проводити вільний час. Активно працює і Будинок культури.

Для учасників художньої самодіяльності, а це наші колективи: «Ясен-цвіт», відомий талантами далеко за межами району, «Такі мальви» та «Бриль» закуплено нове концертне вбрання. Для потреб школярів та дошкільнят місцевого навчально-виробничого об’єднання придбали посуд, ліжечка, сантехніку.

На позачерговій сесії ухвалили рішення про співфінансування ремонту покрівлі та фасаду Ясногородського НВО у сумі майже 150 тисяч гривень. Тож клопотів у голови села вистачає. Основне завдання, яке ставить перед собою Ясногородська сільська рада нині – капітальний ремонт вулиці Шевченка, яка єдина в селі ще не має асфальтного покриття. Плануємо почистити центральний ставок, щоб жителі могли не тільки ловити рибу, але й купатися і відпочивати родинами.

Моя думка щодо централізації? Саме поняття, звичайно, чудове. Передати владу від центру на місця – це дуже добре. Але хочеться бачити результати цієї політики не на прикладі Польщі чи інших держав, а в українських громадах.

Тому, на мою думку, спочатку треба все ретельно підготувати, запустити пілотний проект на прикладі однієї громади, а при позитивному результат – і втілювати даний процес і в решті населених пунктів України.

Спілкувалася
Юлія ЗВЄРЬКОВА.

Додати коментар