Народжені у роки Незалежності

0

Кілька днів тому вся Україна святкувала 25-у річницю з дня проголошення Незалежності нашої держави. Тому хотілося б дізнатися, що ж це, власне, означає? В одному розумінні – незалежність це, насамперед, можливість приймати самостійні рішення, які підкорюються власним бажанням та інтересам і не потребують зовнішніх вказівок чи наказів. 

Незалежність для держави — політична самостійність, відсутність підлеглості, суверенітет. А що ж для нашої молоді означає Незалежність держави? Якою ж вони бачать різницю між країною до Незалежності і зараз?

Дмитро, 24 роки:
Незалежність – це не свобода, як деякі звикли вважати. Натомість, це зібрання правил та наказів, які записані у Конституції країни. У нашому випадку, свобода і незалежність – це лише гучні слова. Адже у нашій країні, яка повна усіляких корисних запасів, не використовують ресурсів так, як могли б це зробити у державах Європи. А ось у Африці, найбіднішій із усіх вільних країн, свобода – це не просто слово, а сенс життя. Здається, незалежність всюди має бути однаковою. Але, на жаль, ні. У той час, коли інші незалежні країни розцвітають, деякі занепадають. Однією з таких країн є і наша. З нас зробили маріонеток, яким кидають кістку і спостерігають, як ми за неї вбиваємо один одного. Проте, я думаю, що незалежність у нашій країні є, та стосується вона не кожного. А наявна у пропорції «більше влади – більше незалежності».

Анастасія,18 років:
З усіх 25-ти років Незалежності моєї держави, я проживаю в ній 18. Вважаю, що це досить-таки багато. Я особисто не знаю, яким життя було до 1991 року, лише факти з історії маю на озброєнні, проте, я б не хотіла повернути ті часи. Що таке «незалежність» для мене? Мабуть, перш за все – це свобода в усьому: у вчинках, словах, діях, поведінці, виборі. Незалежність – це коли тобою не керують, ніби маріонеткою, невправні ляльководи. Незалежність – коли ти не боїшся пливти проти течії. Незалежний = вільний, а вільний, отже, – живий! По-справжньому відчуваєш життя, вдихаєш його на повну саме тоді, коли нічого не стоїть на заваді.

Катерина, 18:
Незалежність країни криється в самому слові – «незалежний». Тобто, вона не залежна від міжнародних обставин, від поставок з інших країн, від політичної ситуації. Коли країна себе самозабезпечує в усіх галузях – як у соціальних, так і промислових. До часів Незалежності країна була джерелом ресурсів для радянської влади і всі працювали на неї. Після прийняття Незалежності це стало не так помітно. Економіка держави, хоч болісно, але росла. Якщо порівнювати сучасність з радянськими часами, можна сказати, що ми стали абсолютно вільними.

Ольга, 18 років:                                                                                                                                                                                     Незалежність – це ілюзія, адже кожен з нас залежний від когось або від чогось: від батьків, друзів, обставин. Держава також не може бути абсолютно незалежною. На мою думку, якщо уявляти справді Незалежну країну, яка не має жодних стосунків з іншими країнами, то це також ілюзія. Що ж змінилося за роки Незалежності України? Поява конфлікту з Росією, падіння економіки, поділ країни та втрата Криму…

Вікторія, 20 років:
Для мене незалежність – це коли країна може жити без чиєїсь допомоги. Тобто, не зважаючи на будь-які кризові ситуації, вона сама знаходить рішення, при тому маючи можливість допомагати іншим державам. Про роки до незалежності конкретно нічого сказати не можу, бо я не застала ті часи, коли вона ще не була такою. Але якщо судити з розповідей старшого покоління, то майже нічого не змінилося…

Юлія, 19 років:
Думаю, про відносність поняття «незалежність» у нашій країні й говорити годі. Для цього існує багато причин – як політичних, так і соціальних та культурних. Однак, вважаю, потрібно починати із самих себе, аби це поняття хоч трохи наблизилося до того ідеалу, який ілюструє нам Вікіпедія та купа тлумачних словників. Перш за все, кожному українцю потрібно позбавитися комплексу меншовартісності, бо допоки цей хробак живе у наших душах і головах, матимемо і нестійку економічну ситуацію, і нав’язування думки у ЗМІ, і культурний занепад.

Наталія, 24 роки:
Хто вивчає історію нашої держави, усвідомлює, що незалежність держави України завжди була заповітною мрією. Не одна тисяча людей, а можливо, мільйони склали свої голови на вівтар свободи. Дуже добре, що я народилася нині в незалежній країні. Але, бачу, що ми залежні в ній, перш за все, від статків. Якщо вони в тебе невеликі, а то й зовсім малі, то ти дуже залежний, коли хочеш здійснити свою мрію (принаймні – здобути освіту у вибраному вищому навчальному закладі), чи подорожувати (через воєнний конфлікт стало неможливим поїхати навіть до родичів, та й витрати при цьому, знову ж таки – чималенькі!). А про що нині йде мова у наших родинах! Про залежність від зростаючих тарифів та цін на продукти і одяг, про можливість зняття стипендій і повну відстороненість влади в купі з байдужістю Міносвіти щодо цього. То від кого ми – незалежні, а від кого – залежимо повністю?

Спілкувалась
Вікторія ОМЕЛЬЧУК.

Додати коментар