Петро ВОЛОШИН: “Проблеми з’являються для того, щоб їх вирішувати!”

0

Цього тижня «Макарівські вісті» завітали до Великого Карашина, де місцевий сільський голова розповідав про оновлений ФАП, питання, що його турбують сьогодні та про плани на найближче майбутнє. 

– Наразі однією із найнагальніших проблем є залучення лікаря сімейної медицини до нашого ФАПу, – розповідає Петро Волошин.

Молоді спеціалісти, яких так чекає Великий Карашин, чомусь не бачать перспектив у селах, прагнуть працювати в столиці чи великих містах, тому знайти такого лікаря складно.

Але, незважаючи на це, ми сподіваємося, що така людина приїде до нашого села, а також заздалегідь пропонуємо привабливу пропозицію у вигляді службового житла для молодого спеціаліста в колишньому приміщенні ФАПу. Сподіваємося, наші пошуки увінчаються успіхом. Хотілося би ще раз подякувати усім небайдужим за сприяння та допомогу. Я щасливий, що разом ми досягли такого гарного результату!

Великокарашинська сільська рада почала відновлювати вуличне освітлення в селі і це зроблено вже на 23 вулицях. Та цього потребують ще 5 вулиць, для чого й плануємо закупити лампи і, таким чином, зробити для людей наше село комфортнішим. Дороги загального користування поремонтовані, а комунальної власності – ще потребують ремонту…

З 2004 року тісно співпрацюємо з ТОВ «Агрофірма Київська» (начальник Ярослав Білоус), що орендує паї, тримає в селі ферму і забезпечує роботою місцеве населення. Дякую йому від імені односельців за допомогу в облаштуванні ФАПу. Адже саме це підриємство закупило медичне обладнання, меблі та сантехніку.

Ми встановили твердопаливний перолізний котел для опалення адміністративного приміщення та ФАПу, що дозволить не лише обігрівати приміщення у будь-яку погоду, а й значно економити на витратах по опаленню. З цією ж метою в найближчі місяці плануємо замінити вікна і вхідні двері.

Існує в нашому селі проблема зі стільниковим зв’язком, дуже часто він взагалі зникає, через що створюються незручності у користуванні мобільними телефонами. Тому хотілося б, аби представники компаній мобільного звязку вирішили цю проблему.

Також хочемо розробити новий генеральний план в наступному році, щоб покращити інфраструктуру села. Великокарашинська сільська рада має досвід співпраці й з іноземними організаціями так, закінчуємо заміну вікон у школі за програмою «ПРОООН» (прим.авт. – Програма розвитку ООН -це організація при ООН, метою якої є надання допомоги країнам, що розвиваються). Завдяки плідній співпраці сільської ради, ГО «Розквітай, наше рідне село» (керівник – Микола Ки- рик) з координатором цієї Програми Світланою Василенко було досягнено бажаного результату. Ми плануємо й надалі розвивати ці ділові стосунки і шукати нові можливості для покращення нашого села.

Наразі у Великому Карашині проживає найбільше (порівняно з іншими селами) учасників АТО – 29 чоловік. Під час першого призову туди відправилися 16 чоловік. На щастя, усі повернулися неушкодженими. Гостро стоїть питання із наділами їм землі під забудову. Нині їх потребують 8 чоловік, вже було виділено 9 земельних ділянок.

У нашому селі є централізоване водопостачання, послуги по ньому надає комунальне господарство. Та зі збільшенням вартості електроенергії постає питання підвищення вартості послуг за воду, тому закликаю односельців взяти це до уваги.

Ми маємо озеро, але, на жаль, воно знаходиться у комунальній власності. Хотілося б осучаснити його, зробити чудовий пляж, аби на ньому відпочивали не лише місцеві, а й жителі з інших сіл. Та, попри це, Великий Карашин завжди радує тих, хто буває в ньому вперше – засіяні широкі поля, пасовища, веселі й усміхнені люди створюють таку щиру та істинно українську картину нашого мальовничого села.

Радує, що у нас в Карашині весела й розумна молодь – багато випускників шкіл після закінчення ВНЗ стають аспірантами, доцентами, професорами…Однак, мені б хотілося, щоб дозвілля у тому ж клубі для молоді проводилося яскравіше, а для цього потрібні перспективні та ініціативні молоді працівники з відповідною освітою й талантом. Тож запрошуємо їх до нашого села!

Хотів би також висловитися щодо питання децентралізації, до якої ставлюся позитивно. Однак, бажано, щоб прибутки територіальної громади розподілялися між селами пропорційно, в залежності від кількості населення. Тоді таку децентралі- зацію можна буде вважати справедливою. Для того, щоб уникнути казусів, можливо передбачити також своєрідний страховий чи накопичувальний фонд, так би мовити, «для резерву». Але все, як на мене, має бути пропорційно, аби села України процвітали і розвивалися.

Користуючись нагодою, хочу привітати односельців із 774-ю річницею із Дня заснування нашого чудового села! Ми з вами – одна громада, яка здатна вирішити будь-які питання та сміливо досягти усіх висот!

Юлія ЗВЄРЬКОВА

Додати коментар