«Маю твердий намір виконати ті обіцянки, які давав своїм виборцям у 2014 році»

0

Сольвар Руслан Миколайович – народний депутат України, обраний по Виборчому округу №91 (Макарівський, Фастівський, частина Сквирського та Києво-Святошинського районів):
– Член депутатської фракції ПАРТІЇ “БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА”;
– Член Комітету Верховної Ради України з питань транспорту;
– Член Виконавчого комітету Національної парламентської групи в Міжпарламентському Союзі;
– Член групи з міжпарламентських зв’язків з Швейцарською Конфедерацією;
– Член групи з міжпарламентських зв’язків з Канадою;
– Член групи з міжпарламентських зв’язків з Державою Ізраїль;
– Член групи з міжпарламентських зв’язків з Федеративною Республікою Німеччина;
– Член групи з міжпарламентських зв’язків з Китайською Народною Республікою;
– Член групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Казахстан;
– Член групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща.

– Руслане Миколайовичу, чи є тісна співпраця з місцевою владою в Макарівському районі? На Вашу думку, чи влада «наблизилась» до людей та стала прозорою?

– Що стосується Макарівщини, то ми доклали багато зусиль, аби до влади в районі прийшли достойні люди, а головне – місцеві. Ми вистояли право людей мати свого голову адміністрації замість нав’язаної людини «зверху». Те ж саме стосується заступників голови. Завдяки порозумінню з Адміністрацією Президента, обласною адміністрацією ми маємо достойного очільника Макарівської райдержадміністрації.

Кандидатура Тетяни Семенової на цю посаду позитивно була сприйнята як владою, так і громадою. Переконаний, місцева людина з великим управлінським досвідом та реальними досягненнями у кріслі керівника району – запорука змін на краще у Макарівщині.

Також знайдено порозуміння та налагоджено співпрацю з головою районної ради Олександром Гулаком. Нарешті влада стала прозорою та відкритою для людей. Беззаперечним і таким довгоочікуваним кроком вперед для Макарова є роботи з очищення русла річки Здвиж. Макарівці достойні гарної, чистої річки, пляжу, місця для відпочинку.

Це цільова програма Управління водних ресурсів м. Києва та Київської області екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро. Наразі направлено депутатський запит до обласної ради щодо більш раціонального використання сапропелю, що видобувається зі Здвижу – виду торфу, який є гарним природним добривом. Також, оскільки ми переходимо на альтернативні види опалення, з видобутого можна було б виготовити торфобрикети.

– Ви вже не один рік працюєте з людьми, проводите депутатські прийоми на окрузі – в Макарівському та Фастівських районах. Скажіть, як часто бувають зустрічі з виборцями, та з якими основними проблеми вони звертаються до Вас?

– З першого дня мого депутатства зустрічі та спілкування з виборцями відбуваються постійно і безперешкодно. Я залишаюся відкритим депутатом, відкритою людиною. З 2012 року не змінював свого номера телефону, а мобільного – жодного разу не віддавав помічникам. Це дозволяє мені бути в курсі всіх подій в окрузі, зокрема на Макарівщині, та тримати руку на пульсі, коли треба оперативно прийняти рішення, віддати розпорядження, допомогти. Так, інколи доводиться нелегко, чесно кажучи. Люди телефонують і вдень, і вночі, і в будні, і у вихідні дні. Але я знав, на що йду, знав, що підписуюся на велику відповідальність перед виборцями та власною совістю.

Більшість питань, з якими до мене звертаються люди, як на особистих зустрічах, так і телефоном – питання матеріальноі допомоги. Я добре знаю, що турбує людей в окрузі. Дещо вдається зробити завдяки «Благодійному фонду Руслана Сольвара «Разом у майбутнє», який допомагає найбільш незахищеним верствам населення; дещо – завдяки депутатським запитам. Я вважаю, що напружена парламентська робота не повинна заважати постійним контактам із людьми на місцях. Тому, звісно, і особисто, і через свої приймальні в окрузі, і через помічників підтримую тісний зв’язок з виборцями. При цьому я чудово розумію, що скільки б за мене не проголосували людей, я несу відповідальність за всіх – і за прихильників, і за опонентів.

До речі, користуючись нагодою, повідомляю, що продовжує діяти громадська приймальня в Макарові за адресою: вул. Б.Хмельницького, 9, ДЦ «Статус» 3-й поверх, 36 каб.

– Землі сільськогосподарського призначення в розвинутих країнах світу вже давно стали товаром: землю можна купити, продати, здати в оренду за вигідними цінами. А в Україні парламент вкотре наклав мораторій на вільний продаж землі. Яка Ваша позиція стосовно цього питання?

– Так, продовжуючи мораторій, держава втрачає інвестиції. Але не варто забувати, що ціна землі на торгах не завжди відповідає її ринковій оцінці, оскільки може бути істотно заниженою. Якщо ми знімемо мораторій на продаж землі, то купити великі ділянки в Україні зможе обмежене коло людей. І через деякий час після відміни мораторію значні площі можуть перейти в руки невеликої кількості осіб, що матиме негативні економічні наслідки: корупція, підвищення цін на нерухомість, застосування земель не за їх прямомим призначенням. Перш, ніж зняти мораторій, необхідно завести інтегровану систему земельного кадастру і реєстрації прав власності, яка базуватиметься на сучасних технологіях і доступі громадськості до цієї інформації. Вона убезпечить нас від корупції.

– Свого часу Ви вже робили депутатські звернення стосовно незаконного видобутку корисних копалин в Макарівському районі (торф, пісок …) , також про цю проблему неодноразово писали «Макарівські вісті». Але цей «чорний» промисел і надалі процвітає. Чи планується боротьба з такими явищем? 

– Добре, що Ви піднімаєте це питання. Дійсно, така кричуща проблема має місце. Я готував депутатські звернення щодо незаконного видобутку корисних копалин у Макарівському районі та надсилав їх до відповідних органів. Я категорично проти такого явища, тому ми спільно з районною владою боремося з цим «чорним» промислом. Органи прокуратури вже заарештували два трактори з копалинами, а поліція наклала арешт. Поки що розповісти про всі методи боротьби з цим промислом не можу, але скажу, що якби не втручання прокуратури Київської області, з якою ми тісно співпрацюємо, то місцеві «ділки» давно б уже все вивезли. Ганебне явище. Працюємо над його ліквідацією.

– В одному із інтерв’ю Ви сказали, що легалізація короткоствольної зброї зараз не на часі. Влітку 2015 року «Макарівські вісті» друкували звіт прокуратури Макарівського району, де чітко прослідковується тенденція – зростання криміногенної ситуації в районі (втричі, порівнюючи з попередніми роками). Ви вважаєте, що поліція здатна ефективно захищати людей? Поясніть свою позицію. 

– Очевидно, що події на Сході країни, перенасиченість зброєю пояснюють актуальність цієї теми. Багато людей, справді, хотіли б отримати право на придбання й використання зброї саме з метою особистого захисту. Проте, на моє глибоке переконання, українське суспільство нині не готове прийняти легалізацію зброї. Головною причиною є відсутність культури її використання.

Питання легалізації зброї вимагає особливого дослідження експертного середовища, тому доти, доки не побачу їх висновків, не готовий голосувати «ЗА». Ця тема якраз із тієї категорії, яку не можна політизувати. Це – щонайменше небезпечно. І одного необдуманого кроку, як і одного пострілу, може вистачити для летальних наслідків. Так, в багатьох країнах Євросоюзу, зокрема країнах Балтії, після легалізації зброї рівень злочинності знизився. Втім, за нинішньої ситуації нам їхній досвід приміряти передчасно. І я спираюся не тільки на думку правоохоронних органів, які практично в один голос висловлюються «проти». Для мене серйозним аргументом є висновки психологів, які проводили дослідження в цій області й дійшли висновку, що рівень напруги в суспільстві занадто високий, і при таких показниках неприпустимо ухвалювати подібні рішення.

– Що скажете про відставку Уряду Арсенія Яценюка та призначення Володимира Гройсмана Прем’єр-міністром України? Які прогнози діяльності нового Уряду? Чого очікувати людям на місцях (в районі)?

– Я особисто підтримую кандидатуру Володимира Гройсмана на посаді Прем’єр-міністра і переконаний, що це вдалий вибір для України. Володимир Борисович має успішний досвід роботи в органах державної влади. Він показав хороші результати і як міський голова міста Вінниця, і як Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, і як Спікер Верховної Ради. Він – розумна та інтелігентна людина, талановитий керівник і господарник. Саме таким має бути український політик в часи реформ та перетворень. Він має волю, здібності й розуміння того, як вивести Україну з кризи.

До речі, це підтверджує і той план роботи нового уряду, який нещодавно представив Прем’єр-міністр Гройсман. Якщо уважно його прочитати, можна побачити, що це дуже реформаційний план. Передбачено реформу Системи Національної Безпеки та Оборони, Конституційну реформу, Антикорупційну реформу, Судову реформу, децентралізацію влади і багато іншого.

Крім того, передбачено зусилля по відновленню територіальної цілісності України та відбудови Донбасу. Безумовно, це дуже амбітний план, але я переконаний, що він під силу молодому й амбітному Прем’єр-міністру Гройсману. На мою думку, ми всі маємо налаштуватись на серйозну роботу і на досягнення реальних результатів. І в регіонах, і на центральному рівні всі українці мають зосередитись на роботі для реформування країни. Кожний має працювати на своєму місці, якісно виконувати свою роботу і йти до спільної мети.

Ми очікуємо на позитивний економічний та соціальний ефект від реформи місцевого самоврядування, а саме – об’єднання територіальних громад, що дасть змогу наповнити місцеві бюджети та знизити соціальну напругу в суспільстві.

– В країні лише ліниві не говорять про ймовірні вибори до Верховної Ради. Можете це підтвердити чи спростувати? Вибори восени будуть чи ні? Чи плануєте Ви й надалі висувати свою кандидатуру в депутати Верховної Ради?

– Дійсно, чутки про вибори до Верховної Ради ходять постійно, але нам потрібно відрізняти чутки від правди. Для того, щоб в країні відбулися позачергові вибори до Верховної Ради, потрібні серйозні юридичні підстави відповідно до Конституції України та Закону України «Про вибори народних депутатів України». Наразі, юридичних підстав для дострокового припинення роботи Верховної Ради України немає. В парламенті створено коаліцію, у визначений строк призначено новий уряд. Депутати та урядовці стабільно працюють, а це дуже важливо для нашої країни, адже політична нестабільність відразу негативно відбивається на економіці.

І ще, ми повинні пам’ятати, що у період війни з Російською Федерацією, виникнення політичної нестабільності в Україні є прямою загрозою цілісності і суверенітету нашої держави. На жаль, не всі це розуміють. В нашій політиці багато «пустословів», які розпускають чутки про перевибори, сподіваючись «заробити» на цьому. Їх підтримують представники опозиційних сил, які прагнуть прийти до влади. Ні ті, ні інші не думають про інтереси країни, про звичайних людей. А людям сьогодні потрібна стабільність, економічне зростання, хороша робота і конкурентна зарплата. Про це ми маємо думати замість того, щоб вводити країну в чергові передвиборчі перегони, «годувати» порожніми обіцянками і витрачати гроші з державного бюджету.

Від себе особисто можу додати, що в мене у Верховній Раді VIII скликання ще багато незавершених справ. Ми зараз працюємо над внесенням змін до Податкового кодексу України, Кримінального кодексу України для боротьби з корупцією чиновників, над стабілізацією ситуації на Сході України. Я маю твердий намір виконати ті обіцянки, які давав своїм виборцям у 2014 році, і я працюю над цим.

Спілкувався Максим Кравченя.

Додати коментар