Пам’ятати минуле заради майбутнього

0

В рамках святкування 71-ї річниці визволення України від нацистських загарбників учні Липівського НВО «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок» відвідали Національний музей історії України у Другій світовій війні 1939 – 1945 рр. За розмірами та значенням колекцій музей є одним з найбільших в Україні. Головну експозицію розгорнуто в 16 залах загальною площею 5 тис. кв. метрів, вона налічує понад 15 тисяч музейних предметів. Пріоритет у ній надано українській тематиці, вкладу України у Перемогу над нацизмом. 

Кандидат в депутати до районної ради Віталій Гедз, кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник музею провів учням чудову екскурсію, яка дала відчуття долі смутку і болю українського народу в роки війни. Учні через себе пропустили трагічну, але водночас і героїчну історію воєнних років в Україні.

Черезлисти, зброю, одяг, предмети військового побуту відкривалась перед учнями війна і горе народу, який в полум’ї війни втратив мільйони своїх синів та дочок; і гордість за народ, який страшною ціною відвоював мирне небо і щасливе майбутнє наступних поколінь. Діти з увагою та гордістю слухали розповідь
екскурсовода про героїзм воїнів та звичайних людей у роки війни.

Учасники екскурсії мали змогу побачити цікаві воєнні експонати та знахідки, архівні документи, фотографії, особисті речі й медалі учасників Другої Світової війни. Відчувалося величезне задоволення від глибинного змістовного історичного матеріалу, в якому розповідається про героїзм і подвиги радянських воїнів,
партизанів, працівників тилу в роки німецько-радянської війни.

Окрім головної експозиції, учні відвідали виставку бойової техніки і озброєння, що розміщена на відкритому майданчику Меморіального комплексу. Тут знайшли своє місце багато зразків воєнних машин, які використовувалися у великих битвах Другої світової війни і в повоєнні роки.

Подібні екскурсії виховують патріотизм і любов до України у молодого покоління, адже хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього!

Ірина Горбунова,
вчитель географії Липівського НВО .

Додати коментар