І в Калинівці – грантова угода!

0

Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» набирає в Макарівському районі все потужніших обертів. Буквально тиждень тому «М. в.» писали про досягнення Липівської ГО «Мирок» і їх мікропроект по заміні вікон у Липівському НВО. А вже 20 серпня в рамках мікропроекту «Енергозберігаючі заходи в дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) «Веселка» с. Калинівка. Капітальний ремонт системи опалення та заміна вікон» відбулося підписання грантової угоди на суму 507 000 грн. і в Калинівці. Там активну громадську діяльність розгорнула «Діділія» (голова Олена Гедз).

– Коли шлях пройдено, здається, що усі труднощі під час його подолання схожі на мильні бульбашки, і радієш, що їх легко вдалося позбутися, – зауважує голова ГО «Діділія» Олена Гедз.

– Та насправді сил і душі вкладено у це стільки, що й словами не описати! Не маючи досвіду робити такий глобальний, як для місцевого рівня, проект – то є велика відповідальність не лише перед громадою і собою, а головне – перед дітьми, для яких, в першу чергу, цей проект починав своє існування. Кажуть: діти – цвіт нації, а садочок, як на мене – то оранжерея, де маємо їх ростити – Людей з великої літери для благополуччя України в майбутньому. Саме заради цієї мети ми й вирішили брати участь у проекті. Та зіткнулися із недовірою односельців, і часто хотілося опустити руки, але зараз, коли тримаю грантову угоду в руці, розумію – «шкурка варта вичинки». Хочеться подякувати Світлані Василенко, яка допомогла нам вистояти, навчила і показала всі нюанси і тонкощі такої роботи, а також селищному голові Олександру Іващенку за плідну співпрацю. І хоч це ще не кінець, бо лише 4 вересня ми проводимо тендер, та і я, й громада сподіваємося на якнайшвидше і якнайякісніше виконання робіт гарним і порядним підрядником. Селищний голова Олександр Іващенко продовжує:

– Для села ця угода є надзвичайно знаковою подією. Це означає, що район не стоїть на місці, а рухається вперед і, що найголовніше, рухає його не лише влада, а й сила громади,її прагнення зробити щось на благо села, району, ба навіть області. Варто також сказати, що це перші кошти Євросоюзу, що заходять в район. Це надає події ще більшої знаковості. Хотілося б підкреслити, що до «Веселки» приїжджають діти не лише місцеві, а й з інших сіл, навіть з самого Макарова. Отже, проект, безсумнівно, корисний.

Влада сприяє розвитку таких проектів у населених пунктах району, адже ініціативна громада – запорука міцної держави!

 – Знаєте, як кажуть, щоб досягти мети, треба, перш за все, іти, – каже Світлана Василівна,
координатор проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Київській області. – Тоді перед вами відкриються всі двері. І сьогодні спостерігаємо живий приклад – громада Калинівки підписує грантову угоду. Мені надзвичайно приємно було з ними співпрацювати, робити ці самі кроки на шляху до kl1мети, з нагоди якої ми зібралися з вами в цьому чудовому садочку. Як я вже казала, це дуже важливо – робити щось спільно, не для свого зиску, а для людей, щоб це стало всегромадним спільним і, безумовно, потрібним надбанням. Пропонуйте ідеї, зацікавлюйтесь і просувайте свої проекти. Повірте, у світі багато людей, які готові вкладати кошти у гідні, цікаві і потрібні суспільству проекти. Тож давайте не пасти задніх, а працювати продуктивно, щоб підписати не одну таку угоду і втілити в життя якомога більше проектів!

Юлія Звєрькова.

Додати коментар