Go to ...

Макарівські вісті

«Все приходить у свій час для тих, хто вміє чекати». Оноре де Бальзак.

RSS Feed

ПОПЕРЕДУ – МІСЯЦІ НАВЧАННЯ ВІЙСЬКОВІЙ СПРАВІ


18 листопада біля Макарівського районного Будинку культури відбулись урочисті проводи призовників району до лав Збройних сил України. 13 мужніх хлопців, які не бояться труднощів на своєму шляху і йдуть на строкову військову службу, бо впевнені, що вона загартовує, додасть мужності, зробить морально стійкими і витривалими.

Пройти військову службу, отримати знання військової справи, заслужити почесне військове звання, бути в когорті тих, хто в майбутньому стане на захист державної цілісності, – це основне, що криється за словами «строкова служба». На площі біля районного Будинку культури 13 юнаків, вже немов по-військовому, вишикувались в шеренгу. На змужнілих парубків з гордістю та сумом в очах дивилися їх матері, батьки, бабусі, кохані, друзі… Призовники розуміли, що не скоро знову зможуть їх міцно притиснути до грудей, разом жартувати чи просто прогулюватися. Адже попереду 18 місяців навчання військовій справі (12 місяців служать ті, хто має диплом спеціаліста або магістра). Більшість призовників за плечима вже мають певні трудові спеціальності, котрі стануть у нагоді й при проходженні служби.

– На військову строкову службу призивають найкращих, – зазначив заступник військового комісара Макарівського районного військового комісаріату майор Андрій Цисаренко. – Якщо ви стоїте у цьому строю, то ви фізично загартовані, у вас високі морально-ділові якості й основне – ви бажаєте проходити військову службу. Ми це цінуємо. Я впевнений, що ви обрали цей шлях свідомо, і станете справжніми професіоналами військової справи. Нині, у зв’язку із ситуацією на східних кордонах нашої країни, юнаки неохоче йдуть на строкову службу. Тож хочу запевнити батьків та хлопців, що призовники строкової служби не залучаються до АТО. Вони нестимуть службу у військових частинах та навчальних центрах. Тож можете бути спокійні. Ми пишаємося майбутніми захисниками. Саме вони в такий нелегкий для нашої країни час ідуть захищати свою рідну землю та будуть виконувати почесний обов’язок громадянина України. Дякуємо усім батькам за гідне виховання своїх синів – справжніх патріотів своєї Батьківщини! Можливо комусь із вас військова служба припаде до душі, і схочете у майбутньому пов’язати своє життя з військовою справою і залишиться служити за контрактом. Але це ще попереду.

З напутніми словами до призовників, їхніх рідних та близьких звернулася в.о. голови Макарівської райдержадміністрації Ірина Багінська. Вона подякувала призовникам за активну громадянську позицію, а їхнім батькам – за виховання. Проводжали призовників під запальні пісні про козацьку славу та козацьке братерство у виконанні народного аматорського чоловічого гурту «Козацькі джерела» Макарівського районного Будинку культури (керівник Олександр Сніжко).

До речі, нині на строкову службу призивають в обов’язковому порядку юнаків від 20 років. А тим, кому виповнилося 18–19 років, можуть вступати до лав Збройних сил України за власним бажанням. Цьогоріч відповідно до Указу Президента України від 30.01.2019 № 22/2019 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2019 році» та розпорядження КМУ від 29 вересня 2019 року № 880-р «Про затвердження чисельності громадян України, що підлягають призову на строкову військову службу, обсягу видатків для проведення призову у листопаді-грудні 2019 року» на строкову службу буде призвано 30 юнаків. Також згідно зі ст. 119 Трудового кодексу України під час дії особливого періоду за військовослужбовцями, призваними на строкову військову службу, зберігається їхня середньомісячна заробітна плата, а також робоче місце на весь термін проходження служби.

Марина ІЛЬЧЕНКО.

Tags: , , , , , ,

Залишити відповідь