Go to ...

Макарівські вісті

«Все приходить у свій час для тих, хто вміє чекати». Оноре де Бальзак.

RSS Feed

У БРУСИЛОВІ ВІДБУЛАСЯ КНИЖКОВА ТОЛОКА


Пройшла вона 18 жовтня у вигляді літературно-мистецького фестивалю, завдання якого – популяризація українських книжок. Організатори заходу – місцева влада і письменник та краєзнавець Володимир Святненко. На фестиваль запросили відомих письменників, краєзнавців, журналістів.

Серед них – голова Житомирської обласної організації Спілки журналістів Віктор Бойко; професор Геннадій Махорін та автор історичних книг Сергій Шевченко; кандидат історичних наук, директор Макарівського районного історико-краєзнавчого музею, заступник керівника кампанії «Пам’ять Нації» Віталій Гедз; головний редактор тижневика «Культура і життя», письменник і краєзнавець Євген Букет; літератор, відомий історик, редактор видання «Незборима нація» Історичного клубу «Холодний Яр» Роман Коваль. У холі Брусилівського Будинку культури працювала книжкова виставка-ярмарок, де можна було придбати книги відомих українських авторів на будь-який смак. А ще в книжковому ярмарку взяла участь головинська поетеса Євгенія Юрченко.

Створили різні платформи: «Журналістська», «Краєзнавча», «Світ дитячої книги» та інші. У краєзнавчій платформі взяв участь історик Віталій Гедз, який краєзнавцям Житомирщини презентував два проекти, започатковані на Макарівщині. Це акція «НепрOSTі листи» та книги «Пам’ять Нації». Виступ Віталія Анатолійовича викликав неабиякий інтерес у присутніх, зокрема голови Брусилівської ОТГ Володимира Габенця. Замість відведених 30 хвилини презентація тривала майже годину, адже слухачі не хотіли відпускати лектора. Макарівський музей отримав пропозицію про співпрацю від голови Брусилівської ОТГ в рамках проекту «НепрOSTі листи». Участь у журналістській платформі взяли представники засобів масової інформації Житомирщини, редактори районних газет, журналісти з Києва та Київщини. Журналісти дискутували навколо проблем діяльності друкованих ЗМІ в умовах роздержавлення. Модератором дискусії був головний редактор газети «Культура і життя» письменник Євген Букет.

Журналісти переконані: які б скрутні часи не настали, газета, як і книга, буде існувати завжди, бо ніщо не замінить шелесту сторінок теплого осіннього вечора під пледом із чашкою ароматного чаю чи кави. Роман Коваль презентував свою нову книгу «Батькам скажеш, що був чесним». Це розповідь про українсько-російську війну в 1917–1930-х рр. та звичайних українців, які в боротьбі проти російських окупантів ставали героями. Назва книги «Батькам скажеш, що був чесним» – символічна: українець козак Левко до самої смерті був щирим патріотом, воював за Україну до останнього подиху. Для нього було головне, аби його батькам передали, що він був таким, як вони його виховували, – чесним. І так має бути.

Презентація книги Володимира Святненка «Брусилівщина в іменах» відбувалася у форматі літературно-мистецького заходу з виступами письменників і артистів. Також цього дня учасникам толоки художні номери дарували заслужені артисти України співачка Ніна Жукова та кобзар Тарас Силенко, заслужений народний ансамбль пісні і танцю України «Дарничанка», бард Ірина
Головай, співаки Ольга Скуратівська й Олександр Бондар та інші. Учасники фестивалю щиро дякували керівництву Брусилівської ОТГ за допомогу в реалізації культурних проектів. У свою чергу голова громади Володимир Габенець подякував Володимиру Святненку, відзначив його організаторський талант і наголосив, що такі відвідування письменниками, журналістами, краєзнавцями, освітянами малої батьківщини Івана Огієнка сприяють залученню широких творчих сил до співпраці в проектах вшанування славетного земляка та популяризації його духовної спадщини.

Tags: , , , , ,

Залишити відповідь