Go to ...

Макарівські вісті

«Все приходить у свій час для тих, хто вміє чекати». Оноре де Бальзак.

RSS Feed

ВІДКРИВСЯ «УНІВЕРСИТЕТ ТРЕТЬОГО ВІКУ»


Що робити тим, котрі вийшли на пенсію? Кожен самостійно шукає відповідь на це питання, кожен намагається знайти заняття для душі і більшість людей всетаки не зупиняються на досягнутому, підкорюють нові вершини, навчаючись в «Університетах третього віку», що створюються і вже функціонують в Україні. 

4 жовтня відбулося відкриття «Університету третього віку» Макарівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Але незадовго до цієї події був «День відкритих дверей», коли в територіальному центрі зібралися пенсіонери, які виявили бажання навчатися в «Університеті», писали заяви, ознайомлювались із його факультетами та програмами. Тож тепер разом з друзями прибули на урочисте відкриття «Університету». З вступним словом до присутніх звернулася директор Макарівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Ольга Доценко. Вона сказала, що згідно з дослідженнями Всесвітньої організації охорони здоров’я Україна займає перше місце у світі по розповсюдженню депресії, особливо серед людей пенсійного віку. На думку експертів, навчання – це ефективний засіб профілактики депресії у людей похилого віку. Участь у навчальному процесі допомагає людині крокувати в ногу з часом, тренувати пам’ять, розвивати інтелект, розширити коло спілкування та обміну досвідом. «Університет третього віку» є саме таким навчальним закладом, що реалізує принцип навчання людей старшого віку впродовж життя і створюється з метою подовження активної участі пенсіонерів у суспільному житті, надання можливості спілкуватися, отримувати нові знання, розкриття талантів, які заступали сірі будні, робота, клопоти і родинні проблеми. Цей заклад є безкоштовним і розрахований для навчання людей пенсійного віку та людей з інвалідністю.

Привітали з відкриттям «Університету» в. о. голови Макарівської райдержадміністрації Ірина Багінська та начальник управління соціального захисту населення Макарівської райдержадміністрації Григорій Невмержицький.

«Це досить цікава ідея, яку Ольга Іванівна виношувала вже давно, і сьогодні її мрія здійснилася, втілившись в «Університет третього віку». Я вважаю, що навчання було б цікавим не лише людям пенсійного, але й перед пенсійного віку і тим, хто залишився сам та почувається одиноко, адже цей заклад дасть можливість живого спілкування, обміну власним досвідом і знаннями. Період, коли всі були зайняті та переймалися домашніми і робочими клопотами, не давав можливості думати про свій розвиток, а тепер є така можливість дізнатися та навчитися новому і корисному для життя. Я бажаю «Університету» процвітання, а студентам і викладачам – міцного здоров’я, натхнення та здобутків», – сказала Ірина Багінська.

У свою чергу Ольга Доценко розповіла, що в майбутньому додасться факультет «Основ комп’ютерної грамотності» та інше. А крім того, студенти «Університету» будуть не лише навчатись, а й подорожувати культурно-історичними місцями України, відвідуватимуть вистави та концерти. Ольга Іванівна повідомила присутнім, що загалом студентам пропонується для навчання три факультети на вибір:

– факультет основ органічного землеробства;
– факультет основ медицини, психології та здорового способу життя;
– факультет декоративно-прикладного і художнього мистецтва.

Викладачі – працівники територіального центру та волонтери. Навчання носить і освітньо-практичний, і соціальний характер. Також слухачі «Університету» зможуть скористатися послугами фахівців територіального центру: психолога, сестри медичної, перукаря і швачки. Відкриття «Університету» доповнилось поезіями Миколи Криндача, піснями барда Володимира Хоменка, переглядом міні-виставки декоративно-прикладного мистецтва. «Вчитися ніколи не пізно, – підсумувала зустріч Ольга Доценко. – З виходом на пенсію життя тільки починається!».

Наталя ПІДГОРНА,
завідуюча відділенням денного перебування.

ПРИМІТКА: Бажаючі навчатися в «Університеті» подають заяву на ім’я директора територіального центру та копію пенсійного посвідчення. Навчальний курс триватиме до 30 квітня 2020 року.

Tags: , ,

Залишити відповідь