ЕКОНОМІЯ ДО 250 ТИС. ГРН В РІК

0

Нещодавно завершилися роботи зі встановлення сонячних батарей на даху Макарівської Центральної районної лікарні. Ці роботи були проведені за сприяння благодійного фонду «Здоров’я для всіх». Вже п’ять років фонд підтримує проект «Сонячні лікарні».

Він полягає у тому, що на залучені кошти в лікарнях встановлюють джерела альтернативної енергії, зокрема, сонячні колектори для нагрівання води та сонячні батареї для отримання електроенергії. Голова фонду Сергій Шевчук переконаний, що саме лікарні потребують змін і допомоги. Адже, зазвичай, розміри витрат на комунальні послуги перевищують витрати на медикаменти. А так не повинно бути. Тому Сергій Володимирович, знайшовши фінансову підтримку зі сторони Швейцарської організації, яка розглядає гуманітарний та екологічний напрямок, втілює проект «Сонячні лікарні». Сонячні батареї та колектори вже встановлені на Херсонщині, Миколаївщині, Донеччині.

– Нині черга Київської області, – зазначив голова благодійного фонду «Здоров’я для всіх» Сергій Шевчук. – Розглядалося три об’єкти для встановлення сонячних батарей. А саме в Макарові, Боярці (Будинок дитини) та Василькові. На жаль, нашу пропозицію керівництво лікарні у Василькові не підтримало. Хочу зазначити, що легко знайшов спільну мову з виконуючим обов’язки головного лікаря Центральної районної лікарні Олексієм Кравцем. Адже це добра справа! До речі, підказали звернути увагу саме на Макарівську Центральну районну лікарню в Київській обласній державній адміністрації.

– На даху лікувального корпусу встановлено 36 панелей розміром 1,75 м на 0,9 м які виробляють електроенергію в мережу, – додав в.о. головного лікаря ЦРЛ Олексій Кравець. – Завдяки цьому зменшується споживання електроенергії з основної мережі. За попередніми підрахунками, сонячні батареї дозволять економити до 250 тис. грн у рік, які раніше йшли на оплату електроенергії. Загальна вартість проекту становить 278 тис. грн. Встановлювала сонячні батареї підрядна організація з Миколаївщини, яка має досвід у цій справі. Два роки надаватиметься безкоштовна консультація. Термін роботи сонячних батарей – 25 років.

Минулої середи в.о. головного лікаря ЦРЛ Олексій Кравець та голова благодійного фонду «Здоров’я для всіх» Сергій Шевчук підписали останні документи, на основі яких на баланс лікарні передано сонячну установку та право використовувати її. Наскільки доцільно встановлювати такі альтернативні джерела енергії у нашому регіоні покаже час. Нам лишається лише сподіватися, що підрахунки були вірними, і, економлячи кошти на комунальних платежах, лікарня буде розвиватися.

Марина ІЛЬЧЕНКО.

Додати коментар