Go to ...

Макарівські вісті

«Все приходить у свій час для тих, хто вміє чекати». Оноре де Бальзак.

RSS Feed

МУТВИЦЬКІ КУПАЙЛА


Поблизу села Забуяння є чарівне місце посеред лісу з тихою водоймою і неймовірної краси природою. Задовго до нас тисячі років тому славні і працьовиті наші пращури святкували у цій місцині купальські свята, пов′язані з днем літнього сонцестояння 21–22 червня.

Донести до підростаючого покоління наші українські народні традиції покликані «Мутвицькі Купайла» – свято, яке проводять у ці дні ТО «Дивосвіт» (керівник Оксана Мудренко) та ТО «Дивокрай» (керівник Тамара Отрох) Макарівського ЦТДЮ ім. Д. Туптала.

Купальські традиції дуже цікаві, колоритні, веселі і романтичні. Купальські пісні, танці,хороводи, обряди («гільце», «очищення повітрям, водою, вогнем»), ігри та жартівливі «ворожіння» подобаються і дітям, і дорослим.

Але програма свята не обмежується традиційними заходами – ми додали і купання, і засмагання, і трапезування на свіжому повітрі. Тож атмосфера свята завжди надзвичайно піднесена й весела.

Цьогоріч святкували ТО «Дивосвіт», ТО «Дивокрай», творчі колективи «Подих» (керівник Катерина Чубукова), «Маска» (керівник Ольга Леоненко), «Ілюзія» (керівник Сергій Покатов) Макарівського ЦТДЮ ім. Д.Туптала.

Щороку відділ освіти, фізичної культури та спорту Макарівської райдержадміністрації допомагає із транспортуванням дітей до Мутвиці.

Оберігаймо наші звичаї і традиції – вони основа нашого буття!

Tags: ,

Залишити відповідь