ЗВЕРНЕННЯ ДО ГРОМАДЯН
Червень 14, 2019
1. Про запобігання пожеж
З настанням літнього, пожежо-небезпечного періоду сезону, часу, коли розпочинається підвищення температурних режимів, активний відпочинок у екосистемах, небезпека виникнення пожеж та надзвичайних ситуацій набирає загрозливих масштабів. Основними причинами пожеж залишаються порушення правил пожежної безпеки під час відпочинку у лісі, необережне поводження с побутовими приладами, безвідповідальне ставлення до розведення багаття, купання у не призначених для того місцях та у нетверезому стані. Тому, щоб уникнути трагедій у повсякденному житті та під час відпочинку, слід дотримуватися таких правил:
– не вживайте спиртні напої перед купанням;
– не залишайте полум’я без нагляду;
– не слід сушити над запаленою газовою плитою ніякого одягу, бо він пересохне і спалахне;
– не залишайте без нагляду розпалені печі та включені електронагрівальні прилади;
– не залишайте дітей без нагляду біля водойм та слідкуйте, чим вони граються вдома;
– не пірнайте у воду в невідомих місцях;
– не паліть у ліжку;
– не захаращуйте підвали сміттям, вхідні двері зачиняйте на надійні замки.
Знання елементарних правил пожежної безпеки допоможе уникнути загорання, а знання першочергових дій у разі пожежі допоможе зберегти життя!
2. Безпека на воді!
З настанням літнього, пожежо-небезпечного періоду, фіксуються випадки надзвичайних подій на природних та штучних водоймах. Не дивлячись на це, люди продовжують вирушати до місцевих ставків, які часто не пристосовані для купання, і, нехтуючи заборонами, й далі наражають себе на небезпеку. Рятувальники звертаються до власників і користувачів водних об’єктів завчасно вжити всіх заходів щодо недопущення травмування та загибелі на воді, привести пляжі й водні об’єкти у відповідність діючих вимог законодавства та зробити відпочинок громадян безпечним. А громадянам:
– не вживати спиртних напоїв перед купанням;
– не залишайте дітей без нагляду біля водойм;
– не пірнайте у воду в невідомих місцях;
– користуйтесь засобами порятунку на воді.
Знання елементарних правил безпеки допоможе уникнути лиха, а знання першочергових дій при наданні допомоги потопаючому допоможе зберегти життя!
Володимир ХАРЧЕНКО,
підполковник служби цивільного
захисту, начальник Макарівського
РС ГУ ДСНС України у Київській області.