Go to ...

Макарівські вісті

«Все приходить у свій час для тих, хто вміє чекати». Оноре де Бальзак.

RSS Feed

У ВІЛЬНОМУ ДЕНЬ СЕЛА!


Це стало традиційним святом, яке щороку проходить 22 травня на свято Миколая. Цьогоріч святкування Дня села було перенесено на 1 червня і співпало з Міжнародним днем захисту дітей. Поєднуючи ці два важливі свята, організаторам вдалося гармонійно підійти до святкування, адже заходи у с. Вільному розпочалися ще о 14.00. Так, у Будинку культури для вільненців було проведено майстер-клас по виготовленню ляльки-мотанки. На центральній площі, що біля сільської ради, обладнали пересувну сцену та облаштували місце для святкового ярмарку. Також для дітей було встановлено надувну дитячу гірку, неподалік якої на дітей очікувала солодка вата й шоу мильних бульбашок.

Урочиста програма розпочалася о 18.00. Відкрили її учні Вільнянського навчально-виховного об’єднання (НВО). Наступними до виступу були запрошені вихованці спортивного клубу «Атлант», на чолі з тренером Ярославом Носовим, для демонстрації прийомів з тхеквондо. А потім продемонстрували спортивні досягнення юні тхеквондисти, в яких налічується до півсотні медалей.

Далі відбулася презентація книги «Вільне (Вульшка): краєзнавчий вимір крізь віки» під авторством Євгена Букета, Віталія Коцура та Лесі Коцур. Таким чином, завдяки ентузіазму й наполегливій праці з’явився ще один краєзнавчий нарис з історії села Вільне Макарівського району. Адже древню, майже 500-літню історію має село, сповнену героїчних і драматичних сторінок минулого.

До книги увійшли народні перекази, статистичні дані, архівні документи та фотоматеріали. В них простежено історію села від його заснування до сьогодення. Цією книгою автори підтверджують спроможність української нації упродовж багатьох поколінь зберігати і транслювати свою духовну й культурну самобутність, історичну спадщину, що забезпечує духовні основи розвитку держави! Автори сподіваються, що книга нагадає мешканцям Макарівщини про славетні сторінки історії їхніх земляків і, водночас, спонукатиме до відродження замулених криниць пам‘яті українського народу.

Завітав на свято й народний депутат України Руслан Сольвар. Виступаючи перед вільненцями, він побажав їм здоров’я, а селу – процвітання. Нагадав громаді про його внесок у розвиток Вільного. Не менш важливим стало привітання й нагородження новостворених молодих сімей та вільненських учителів, які вже понад 30 років відкривають дітям світ знань. Завершувався святковий концерт танцювальними й музичними номерами. Опісля на відвідувачів заходу очікувала святкова дискотека.

Віталій та Леся КОЦУР.

Tags: , , ,

Залишити відповідь