Go to ...

Макарівські вісті

«Все приходить у свій час для тих, хто вміє чекати». Оноре де Бальзак.

RSS Feed

V РАЙОННИЙ ХОРЕОГРАФІЧНИЙ ФЕСТИВАЛЬ – КОНКУРС «В СУЗІР’Ї ТЕРПСИХОРИ»


10 квітня, з метою розвитку хореографічного мистецтва, залучення широкої громадськості і творчої інтелігенції до діяльності культурно-освітніх закладів і аматорських колективів, налагодження творчих відносин між хореографічними колективами Макарівщини у районному Будинку культури відбувся V районний хореографічний фестиваль-конкурс «В сузір’ї Терпсихори», організатором якого є районний Будинок культури. Захід відбувся за підтримки сектору культури, молоді, національностей та релігій Макарівської райдержадміністрації.

Для багатьох людей танець є сенсом життя, головною і улюбленою справою. І щоб не говорили про теперішній час технологій, сучасна молодь вміє танцювати так, що всі навколо захоплюються і дивуються драйву та енергетиці їх рухів. Цьогорічними учасниками конкурсу були хореографічні колективи району: зразковий аматорський хореографічний колектив «Ясочка» Макарівського РБК (керівник О. Смоленська), театрально – хореографічна студія «Автограф» клубу с. Маковище та Колонщинського Будинку культури (керівник О. Лаврик), хореографічний колектив «Радість» ЦТДЮ ім. Д. Туптала та Андріївського Будинку культури (керівник Г. Самусенко), хореографічний колектив «Карамельки» Великокарашинського Будинку культури (керівник Н. Григоренко), танцювальні колективи «Посмішка» та «Веселка» ЦТДЮ ім. Д. Туптала на базі Наливайківського НВО (керівник К. Чубукова), танцювальний колектив «Сузір’я» Червонослобідського Будинку культури (керівник І. Бугайчук), хореографічний колектив «Данс – Сіті» Макарівської дитячої школи мистецтв (керівник Т. Сліпко).

Виступи колективів і окремих учасників оцінювало журі: завідувач сектору культури, молоді, національностей та релігій Макарівської РДА Л. Факторович – голова журі, директор Макарівського РБК Л. Колос і художній керівник Макарівського РБК Л. Міщенко. Програма фестивалю-конкурсу включала в себе стилі хореографії та номінації: український народний танець, український народний танець у сучасній інтерпретації, танці народів світу, бальний танець, сучасний танець різних напрямків, дитячі хореографічні композиції, малі форми.

Колективи та виконавці розподілялися за віковими категоріями: І молодша – (4–6 років); ІІ молодша – (7–9 років); середня – (10–12 років); старша – (13–16 років); дорослі – (17 років і старші) та різновікова.

Журі визначало переможців у кожній номінації та віковій категорії, враховуючи постановчу і хореографічну культуру, а також виконавську майстерність.

І місце: в середній віковій категорії (10-12 років) отримав зразковий аматорський хореографічний колектив «Ясочка» Макарівського РБК (керівник О. Смоленська) за виконання українського народного танцю «Дударик»; а у різновіковій (12–13 років) – танцювальний колектив «Посмішка» ЦТДЮ ім. Д. Туптала (керівник К. Чубукова) за сучасний танець «Подих».

ІІ місце: у ІІ віковій категорії (7–9 років) отримали учасники зразкового аматорського хореографічного колективу «Ясочка» Макарівського РБК (керівник О. Смоленська) за виконання білоруського народного танцю «Янічка»; у ІІ віковій категорії (7–9 років) отримали учасники хореографічного колективу «Радість» ЦТДЮ ім. Д. Туптала (керівник Г. Самусенко) за виконання «Вальсу»; у різновіковій категорії (6–13 років) – учасники театрально-хореографічної студії «Автограф» Маковищанського сільського клубу (керівник О. Лаврик) за дитячу хореографічну композицію «Стежкою пам’яті». У старшій віковій категорії (13–16 років) ІІ місце отримала учасниця танцювального колективу «Сузір’я» Червонослобідського Будинку культури – Юлія Гелінська, (керівник І. Бугайчук) за бальний танець «Чача-ча» і танцювальний колектив «Веселка» ЦТДЮ ім. Д. Туптала (керівник К. Чубукова) за сучасний танець «Контемп».

ІІІ місце: у І віковій категорії (6–8 років) отримав зразковий аматорський хореографічний колектив «Ясочка» Макарівського РБК (керівник О. Смоленська) за виконання дитячої хореографічної композиції «Ніжність»; театрально-хореографічна студія «Автограф» Маковищанського сільського клубу (керівник О. Лаврик) за дитячу хореографічну композицію «Крок до зірок»; у ІІ віковій категорії (7–9 років) – хореографічний колектив «Радість» ЦТДЮ ім. Д. Туптала (керівник Г. Самусенко) за дитячу хореографічну композицію «Бум квітів»; у старшій віковій категорії (13–16 років) – танцювальний колектив «Сузір’я» Червонослобідського Будинку культури (керівник І. Бугайчук) за сучасний танець «Казково».

Під час фестивалю колективи мали змогу не лише продемонструвати свої танцювальні вміння, а й подивитись на майстерність інших учасників, скористатися можливістю танцювати на районній сцені, аби бути впевненішими і вільно почуватися перед глядачами. Витончені рухи, яскраві костюми, творчий ентузіазм конкурсантів не залишили нікого байдужими. Насолода від максимальної віддачі танцю та енергії, яку дарували всі учасники хореографічного конкурсу, – неоціненна. Адже мистецтво танцю притягує і зачаровує своєю неповторністю, багатогранністю, залишаючи після себе неповторні враження та нестримну бурю емоцій.

Наталія ГЕРБУТ,
методист Макарівського районного Будинку культури.

Tags: , , , , , , , , , ,

Залишити відповідь