Go to ...

Макарівські вісті

«Все приходить у свій час для тих, хто вміє чекати». Оноре де Бальзак.

RSS Feed

ВЕСНЯНІ ТУРБОТИ ФІТОСАНІТАРІВ


Основним завданням фітосанітарів є: реалізація державної політики у сфері карантину та захисту рослин, здійснення фітосанітарних заходів, охорона територій від заселення та поширення регульованих шкідливих організмів, виявлення і запобігання проникненню їх на територію України, проведення локалізаційних та ліквідаційних заходів.А крім цього, – здійснення нагляду за розвитком, поширенням і шкодочинністю шкідливих організмів, розробка прогнозів їх розвитку і поширення, контроль за дотриманням регламентів застосування пестицидів і агрохімікатів, згідно з вимогами до сертифікатів якості засобів захисту рослин, внесення подання до відповідних органів виконавчої влади про запровадження та скасування карантинного режиму. Відповідна робота згідно з цим завданням проводиться фітосанітарами, починаючи з весни. Ми працюємо над створенням умов належного фітосанітарного стану району, над захистом сільськогосподарських культур від шкідників, бур’янів, хвороб, надійним зберіганням сільськогосподарської продукції.

У період весняно-польових робіт, які незабаром почнуться, потрібно проводити роботи по організації протруєння зерна ярих культур. Об’єм цієї роботи на весну 2019 року становить 960 тонн. Проведення заходів захисту озимих і ярих культур від хвороб, бур’янів і шкідників буде здійснено на площі 35 тис. га. Для контролю і складання прогнозів про появу шкідників, хвороб, бур’янів необхідно провести обстеження на площі більше 12 тис. га – взяти грунт на аналіз, де буде посаджена картопля навесні. Протруювання посівного матеріалу вирішує завдання регулювання росту та розвитку майбутніх рослин. З цією метою на насіння наносять препарати системної дії, що захищають його та проростки від комплексу хвороб протягом 8 – 10 тижнів, а також захисно-стимулюючі матеріали, що містять стимулятори росту рослин, комплексні мікродобрива, мікроелементи та плівкоутворюючі речовини для покращення ростових процесів.

Потужна робота очікується і на інформаційному фронті. Читання лекцій по захисту рослин, проведення бесід по розмноженню регульованих шкідливих організмів у районі, безпека бджіл при застосуванні пестицидів на сільськогосподарських культурах. Хочу подякувати у вирішенні цих питань сільським головам – Плахтянки, Мотижина, Ясногородки, Забуяння, Кодри, Фасової, Липівки, Андріївки, Бишева, Соснівки, Юрова.

Фітосанітари проводять роботу з питань дотримання безпеки при внесенні пестицидів. Всі працівники повинні мати «Допуск-посвідчення» згідно із законом України «Про захист рослин», включаючи і підприємців, котрі проводять торгівлю пестицидами і агрохімікатами. Крім того, здійснюється реєстрація осіб, які ведуть господарську діяльність, пов’язану з виробництвом та обігом
об’єктів регулювання, одержанням фітосанітарних і карантинних сертифікатів. По цьому питанню слід відзначити тісну співпрацю з лісгоспами Макарова, Іванкова, підприємствами ТОВ «АФ «Київська», ПП «Яблунівський виробничий комплекс», ПП «Вуд парк», «Весна-2011», ФГ «Агро-Ленд».

У тісній співпраці з керівниками сільськогосподарських підприємств, державної влади, населення ми впевнені, що весняні роботи і завдання нашої служби будуть виконані на належному рівні і своєчасно.

Володимир РОМАНЕНКО,
державний фітосанітарний інспектор.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити відповідь