Go to ...

Макарівські вісті

«Все приходить у свій час для тих, хто вміє чекати». Оноре де Бальзак.

RSS Feed

Ми пам ’ятаємо …


15 лютого 2019 року виповнюється 30 років від дня, коли останній радянський солдат залишив територію Демократичної республіки Афганістан.

Війна в Афганістані продовжувалася понад 9 років і її вогненними дорогами пройшли 160 тисяч українців, загинуло – понад 3 тисяч українців, пропали безвісти – 80, більш як 8 тисяч зазнали поранення, понад 3500 осіб стали інвалідами. Це тяжкі втрати для батьків, рідних, близьких, друзів і в цілому для суспільства. Над головами наших воїнів свистіли кулі, розривались снаряди і кожна хвилина їхнього життя могла стати останньою.

Але їм випало щастя вижити і повернутися до рідної домівки. Після війни померло від ран і захворювань вп’ятеро більше ветеранів війни в Афганістані, ніж загинуло, кількість інвалідів збільшилася у кілька разів. Боляче, коли у мирний час помирають колишні воїни, які пережили страхіття війни. Вижили там, а зараз життя до них немилосердне. Дуже прикро констатувати, але держава вкрай байдуже ставиться до проблем не лише ветеранів Афганістану, але й проблем ветеранів Другої світової війни, воїнів АТО, ветеранів Чорнобиля. І це зовсім не є наслідком важкої економічної ситуації в державі. Це є наслідком тотальної корупції та розкрадання державних коштів і майна. Корумпована система створює всі можливості чиновникам від села до столиці мати статки, які оцінюються не лише мільйонами гривень, але вже й мільйонами та мільярдами доларів.

Цього дня ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих бойових друзів, вшановуємо тих, кому довелося воювати в інших країнах. Ветерани локальних війн продовжують традиції старшого покоління – ветеранів Другої світової війни і складають єдиний рух ветеранів війни України.

Шановні родини наших полеглих друзів, дорогі побратими! Щиросердно вітаю Вас з 30-ю річницею виведення радянських військ з Афганістану і Днем вшанування учасників бойових дій на території інших держав! Бажаю Вам і Вашим рідним міцного здоров’я, добробуту, віри у краще майбутнє нашої держави, яке сьогодні і надалі буде залежати, перш за все, від нашої
активної громадянської позиції.

Геннадій Здольник,
голова Макарівського районного
осередку міжнародної громадської
організації «Бойове братерство без кордонів».

Tags: , , ,

Залишити відповідь