Go to ...

Макарівські вісті

«Все приходить у свій час для тих, хто вміє чекати». Оноре де Бальзак.

RSS Feed

Мала честь знати його


Нинішньому поколінню молоді навряд чи відомо, що «дідусь», як називали Вацлава Казимировича Янковського, десять років свого життя віддав роботі з дітьми, коли працював директором позашкільного закладу Макарівському районному Будинку піонерів (нині Макарівський районний Центр творчості дітей та юнацтва імені Данила Туптала).

На той час в Будинку піонерів вирувало життя: школярі поспішали після уроків та у вихідні на заняття в гуртках. А їх було чимало: авіамодельний, фотогурток і гурток радіолюбителів, дитяча кіностудія, туристично-краєзнавчий, юних слідопитів, хореографічний, школа старших піонервожатих (нині – це педагоги-організатори дитячих колективів у школах).

Але, напевно, найулюбленішим для юнаків і дівчат був гурток мотоциклістів. Тоді Будинок піонерів мав свій мотоцикл з коляскою, на якому і навчались їздити гуртківці. Вони навіть отримували права на керування такою технікою! А юні радіолюбителі виходили на зв’язок з усіма такими ж прихильниками цієї справи в усіх куточках Землі, адже при Будинку піонерів працювала радіостанція, діти вивчали азбуку Морзе…

Не одне покоління виплекав Вацлав Казимирович Янковський і дав путівку в життя, зорієнтував на обрання професії. З його благословення, можна сказати так, багато хто стали педагогами, операторами, водіями, танцюристами, пілотами – та всіх і не перелічити! У квітні 1972 року Вацлав Казимирович передав мені, як кажуть «з рук в руки», директорську посаду і мені залишилось тільки продовжувати почату ним справу – трудового і естетичного виховання дітей та молоді, вписувати в літопис позашкільного закладу нові сторінки успіхів і досягнень нових поколінь гуртківців.

Марія ДАНИЛЕНКО,
директор Макарівського районного Будинку піонерів 1972-1993 років.

Tags: , , ,

Залишити відповідь