Go to ...

Макарівські вісті

«Все приходить у свій час для тих, хто вміє чекати». Оноре де Бальзак.

RSS Feed

Продовжувачі культурних традицій


Протягом своєї багатовікової історії український народ створив незлічену кількість літературних, художніх та мистецьких шедеврів, які посіли гідне місце у світовій культурі. В наш час українська культура має велике суспільне, пізнавальне та виховне значення, бо саме вона найяскравіше відображає історію нашого народу, його боротьбу. У культурній спадщині правдиво відображається соціальна дійсність українців – різні етапи їхнього життя, їх прагнення та надії..

Митці минулого та сучасні діячі культури у своїй творчості відображають різні верстви наших співвітчизників, розкривають їх таланти, любов до праці та боротьбу за незалежність. Своїми роботами вони прищеплюють інтерес молоді до історії власного народу, історії формування нашої країни, вчать любити рідну землю, поважати й любити батьків, близьких, ставитися с повагою до інших людей та до інших народів.

Крім того, культура спроможна підтримати людей у тяжкі часи їх життя, надихає на подвиги заради країни та заради інших, додає сил у доланні життєвих перешкод і вказує вірний шлях до вирішення важливих проблем. Цим культура й цінна для нашого народу, цим вона цінна особисто для кожного з нас. На теперішній час мережа закладів культури залишається основним надавачем послуг культури і соціально орієнтованого дозвілля для населення.

У районному центрі послуги у сфері культури забезпечує галузь, яка представлена закладами: районним Будинком культури (директор Людмила Колос), Макарівським районним історико-краєзнавчим музеєм (директор Віталій Гедз), Дитячою школою мистецтв (директор Олександр Третяк), дитячими бібліотеками для дітей та дорослих (директор ЦБС Валентина Йовенко).

Центральне місце культосвітній роботі належить Макарівському районному Будинку культури. Будинок культури – це не тільки працівники, а й аматори сцени, адже без них не відбувся б ні один концерт чи захід на районній сцені. Наразі у Макарівському РБК працює більше 20 гуртків, колективів та любительських об’єднань для дорослих і дітей.

Серед них чотири мають звання «народний» та один – «зразковий». Аматорський хореографічний колектив «Ясочка» з 1988 року гордо несе почесне звання «Зразковий». Беззмінним керівником колективу всі ці роки є Оксана Смоленська. Серед корифеїв музичного мистецтва у закладі помітно вирізняється народний хоровий ансамбль «Свят-Коло», який уже 23 роки дарує своє мистецтво глядачам. Керівник колективу – Заслужений діяч мистецтв України, Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, доцент Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, композитор Віктор Степурко.

Народний аматорський фольклорний колектив «Чебреці» розпочав свою роботу в грудні 1988 року. Керівник колективу – Заслужений працівник культури України Галина Гончаренко. Народний аматорський вокальний колектив «Зоряниця», керівник Людмила Колос, починав свою творчу діяльність ще 18 років тому, а захистив звання і гордо несе його з 2016 року. Народний колектив «Козацькі джерела» працює на культурній ниві з серпня 2009 року. Керівник колективу – Олександр Сніжко.

Більше двох десятків років радує пісенною творчістю жителів селища і району хор ветеранів війни та праці під керівництвом Галини Гончаренко. Не дивлячись на свій вік, хористи з радістю беруть участь у заходах, які проходять в РБК. Дитячий вокальний колектив «Акварель» плідно працює на пісенній ниві з 2011 року. Керівник колективу – Людмила Колос.

Всі ці люди знають та розуміють культурні традиції свого народу, розуміють та поважають найвидатніші пам’ятки української культури, підтримують її розвиток і вносять посильний вклад до створення культурної спадщини для нащадків.

Tags: , , , , , , , , , ,

Залишити відповідь