Go to ...

Макарівські вісті

«Все приходить у свій час для тих, хто вміє чекати». Оноре де Бальзак.

RSS Feed

ВЕЛИКА І ПОТРІБНА ПРАЦЯ…


12 жовтня у с. Ніжиловичі, у рамках святкування Дня захисника Вітчизни та 100-річчя з дня народження Олександра Підсухи, директором Макарівського районного історико-краєзнавчого музею Віталієм Гедзом мешканцям села було повернуто листи, які у далекому 1943-му не були вручені адресатам та осіли в Державному архіві Київської області.

Завдяки пошуковій роботі Віталія Анатолійовича, компанії «Пам’ять Нації» та сприянню Ніжиловицької сільської голови Ольги Поливач у цей святковий день до села було привезено та вручено рідним 60 з 90 віднайдених листів. «Ваш досвід – приклад для інших. Ви робите велику і потрібну працю. Завжди готові допомогти», – так прокоментувала пост «Пам’яті Націй» про повернення листів у facebook директор Державного архіву Київської області Соф’я Каменєва.

12 жовтня представники Всеукраїнської кампанії «Пам’ять Нації» втретє взяли участь у поверненні листів остарбайтерів Макарівщини. Для них такий захід вперше відбувався за межами районного центру. Вони з трепетом очікували реакції мешканців села.

Прогнозувати щось було дуже важко. Відгуки могли бути як позитивні, так і не дуже. Адже люди тепер порізному сприймають історію своїх родин. Хтось шукає і збирає все по крупинках, а хтось намагається все залишити в минулому і забути. «Громада села Ніжиловичі щиро вдячна за вручення листів від наших земляків, які в роки війни перебували в Німеччині. Зі сльозами на очах рідні та близькі одержували і прочитували листівки», – прозвучало після вручення листів.

Реакція мешканців с. Ніжиловичі вразила гостей і стало зрозуміло, що повернення листів потрібне людям. І його потрібно продовжувати. Сільські голови Макарівщини, якщо ви ще маєте сумніви чи варто проводити повернення листів у вашому селі, то поспілкуйтеся з жителями Ніжилович і всі сумніви розвіються.

Нагадуємо, що є копії листів сіл Фасова, Людвинівка, Мотижин, Ситняки, Колонщина, Березівка, Красна Гірка, Борівка, В. Карашин, Соболівка, Комарівка, Копилів, Королівка, Липівка, Макарівська Буда, Новомирівка, Наливайківка, Небелиця, Плахтянка, Почепин, Рожів, Строївка, Устинівка, Ясногородка.

Для вирішення організаційних питань телефонуйте директору Макарівського районного історико-краєзнавчого музею Віталію Гедзу (067-956-58-18).

За матеріалами сайту memorua.org

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити відповідь