Go to ...

Макарівські вісті

«Все приходить у свій час для тих, хто вміє чекати». Оноре де Бальзак.

RSS Feed

День захисника України!


Уже третій рік поспіль, в День Покрови Пресвятої Богородиці, за Указом Президента України відзначається свято захисників Української держави. У цей день вшановується мужність та героїзм захисників незалежності і територіальної цілісності України, військові традиції і звитяги українського народу.День захисника Української держави є символом непорушного зв’язку багатьох поколінь. У нього славні традиції, за ним стоїть сама історія, сповнена героїки подвигів козаків, яскравих вчинків воїнів Української Повстанської Армії. Це свято і ветеранів Другої світової, і нинішніх військовослужбовців Збройних сил України, учасників АТО та ООС, яким випала доля додати нові сторінки в літопис Української історії.

14 жовтня – це не тільки свято Дня захисника України, українського козацтва, а й радісне свято Покрови Пресвятої Богородиці, святої покровительки всього роду козацького та День української повстанської армії. Це свято в усі часи духовно об’єднувало український народ, живило його вірою у повсякчасне заступництво Божої матері за людський рід, за мир і добро на нашій землі.

Саме цього дня члени Спілки учасників бойових дій, учасників АТО, родин полеглих (померлих), добровольців, їх сімей та волонтерів Макарівщини за підтримки сектора культури, молоді, національностей і релігій Макарівської райдержадміністрації та за підтримки селищної ради ініціювали проведення святкування в Панському парку Дня захисника України.

У рамках свята відбулося ряд заходів: виставка бойових прапорів, що зібрала з усієї України. Волонтер Катерина Валевська, та прапорів, з якими українські воїни захищали і захищають Батьківщину на Сході, виставка зброї різних часів, що організував Ігор Дворніков, конкурс малюнка «Мир очима дітей», спільний молебень за полеглими та померлими побратимами – Олексієм Потапенком, Сергієм Колосюком, Дмитром Васильєвим з Макарова, Русланом Присяжнюком та Віталієм Костенком з с. Пашківка, Анатолієм Сніжком з с. Соснівка, Віктором Гозюньом з с. Чорногородка, Ігорем Василенком з с. Мостище, Сергієм Сухенком та Андрієм Гриценюком із с. Мотижин, Олександром Давидчуком з с. Грузьке, Олександром Васильцем із с. Колонщина та Олександром Кравченком із с. Королівка.

Молилися всі присутні і за мир в Україні, за здоров’я живих. Провели молебень священики української Православної церкви Київського патріархату. Приємно, що в цей день вітання для захисників та допомогу для родин померлих побратимів передав народний депутат України Руслан Сольвар. Футболки для воїнів з написом «захисник рідної землі» надали наші друзі з Києва Костянтин та Марина Коцюби.

Далі відбувся фестиваль патріотичної пісні – «Пісні, народжені на війні», у якому взяли участь бард Володимир Хоменко, керівник гуртка «Патріот» Макарівського районного Центру творчості дітей та юнацтва імені Данила Туптала – Оксана Піковська з вихованцями (с. Бишів), поет і композитор Анатолій Дем’янчук та колектив з с. Липівка «Мальви» під його керівництвом, вокальний колектив «Джерело» клубу с. Фасова (керівник Галина Ушатенко).

По закінченні фестивалю відбулася зустріч учасників АТО з представниками соціальних сфер: соціального захисту населення, центру зайнятості, військового комісаріату, Макарівської райдержадміністрації. На хвилюючі питання змістовну відповідь надавали заступник голови райдержадміністрації Іван Рознай, начальник управління соціального захисту населення Григорій Невмержицький, військовий комісар Сергій Єфремов.

Естафету святкових заходів прийняли спортивні змагання: спочатку серед дітей захисників, а згодом і серед дорослих – учасників АТО та їх родин. Змагалися у перетягуванні каната, підніманні штанги, качали прес, підтягувалися, віджималися, а ще одним із етапів було ходіння по драбині. А по закінченні змагань і переможці, і учасники отримали символічні подарунки.

А завершилося святкування дружнім спілкуванням біля річки Здвиж, де за сприяння самої Спілки учасників бойових дій, учасників АТО, родин полеглих (померлих), добровольців, їх сімей та волонтерів Макарівщини і спонсорів на учасників заходу чекали смачні шашлики (особлива подяка за це Кялашу Мамояну та Василю Симоненку), куліш, уха та смажена картопля і риба. А ще солодощі, чай і кава (дякуємо Макарівському селищному голові Вадиму Токарю). Невимовну радість і море емоцій викликало у дітей та молоді катання на моторному човні, яким їх порадував Володимир Хохлюк.

Хочемо подякувати всім небайдужим людям, які в цей день допомогли організувати та провести свято – День захисника України. Це перший захід, організований нашою Спілкою. Хотілося б щоб усі захистники Макарівщини взяли участь у цьому святковому заході. Починаючи з 2014 року з Макарівського району було мобілізовано на російсько-українську війну понад 400 чоловік. Повідомити всіх щодо організації будь-якого заходу було не просто. Дехто змінив номер телефону, дехто через якісь інші причини не зміг з’явитися на захід. Спілка просить вибачення у тих військових та їх родин, до яких не змогли донести інформацію про захід. Сподіваємось наступного разу всі будуть завчасно поінформовані про різні заходи, які організовує Спілка. Наразі до Спілки входять 167 учасників. Вони постійно між собою комунікують, в тому числі через соціальну мережу Facebook (Спілка учасників бойових дій Макарівщини) та група у Viber.

Тому звертаємося до ветеранів російсько-української війни, які хочуть брати активну участь у житті району, у заходах Спілки, – звертатися до секретаря спілки Галини Бондарєвої +380987129226 та заступника керівника Спілки Оксани Герасименко +380681006333.

З радістю чекаємо вас у нашому колі. Разом ми зможемо багато зробити і подолати труднощі, адже разом – ми сила! Дякуємо за організацію свята завідувачу сектору культури, молоді, національностей та релігій Макарівської РДА Ліні Факторович та директору Макарівського РБК Людмилі Колос.

СЛАВА УКРАЇНІ!

Віктор ОНІЩУК,
голова Спілки учасників бойових дій Макарівщини.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити відповідь