Go to ...

Макарівські вісті

«Все приходить у свій час для тих, хто вміє чекати». Оноре де Бальзак.

RSS Feed

Тримаємо зв’язок…


9 травня у День Перемоги над нацизмом у Європі в обрядовому залі Макарівського районного Будинку культури відбулося повернення рідним та близьким листів остарбайтерів з Макарова, які були написані 75 років тому, але так і не прийшли за вказаною адресою.

Цей захід проводився за сприяння Макарівської селищної ради і Макарівського районного Будинку культури. Він не був би можливим без активної допомоги газети «Макарівські вісті», ТРК «Авіс», дитячої студії «1+2» та членів проекту «Пам’ять Нації».

Ще у 2011 р. активістами Віталієм Гедзом, Максимом Кравченею та Вадимом Токарем розпочалася ціла серія заходів із повернення листів остарбайтерів з Макарівщини. За сім років такі копії листів отримали мешканці Калинівки, Андріївки, Гавронщини, Юрова та Завалівки.

Цього року у фондах Державного архіву Київської області були віднайдені листи ще ряду сіл Макарівщини і зокрема Макарова. Макарівських листів наралічувалося 103, у них було зазначено 71 прізвище автора.

Працівники Макарівської селищної ради відразу ж розпочали пошуки рідних та близьких. Робота, на жаль, рухалася дуже повільно і тоді на допомогу прийшли газета «Макарівські вісті», ТРК «Авіс», дитяча студія «1+2» та
проект «Пам’ять Нації». І завдяки спільним зусиллям у дуже стислий термін було відшукано 18 родин. Загалом, до вручення було підготовлено 29 листів.

У цей пам’ятний день всі, хто завітав до обрядового залу РБК змогли переглянути фільм, у якому розповідалося про історію остарбайтерів України, почути з вуст директора Макарівського районного історико-краєзнавчого музею Віталія Гедза історію пошуку листів та рідних авторів листів.

А потім рідні та близькі отримали конверти з копіями листів. Серед тих, хто отримав конверт, був і Герой України, народний артист України наш земляк Анатолій Паламаренко. Після отримання листа майстер художнього слова поділився своїми враження з усіма присутніми та зачитав поезію Бориса Олійника.

Завершував пам’ятний вечір виступ народного вокального ансамблю «Зоряниця» Макарівського РБК (керівник Людмила Колос).

Лариса Міщенко,
художній керівник Макарівського
районного Будинку культури.

Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Залишити відповідь