Go to ...

Макарівські вісті

«Все приходить у свій час для тих, хто вміє чекати». Оноре де Бальзак.

RSS Feed

Свято рушника у Пашківці


Метою цього заходу було ознайомлення учнів з талановитими людьми рідного села та популяризація культури українських  вишитих рушників.

З давніх-давен рушник відігравав значну роль в українській культурі. Жодна визначна подія у житті українського народу не проходила без його участі. Рушник являється обов’язковим атрибутом кожного свята, кожного весілля, предметом народного побуту, невід’ємним оберегом домівки.

29 березня 2018 року в Пашківській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося свято рушника. Відповідальними за проведення заходу були учні 5 класу на чолі з класним керівником Наталією Дмитрівною Негрішною.

Підготовка до свята тривала не один день. Діти разом з вчителем завітали до домівок майстринь-вишивальниць рідного села, щоб ознайомитись з їх творчістю і запросити на свято.

Учні відвідали Марію Андріївну Кузьменко (вона вишила 110 рушників!), Любов Григорівну Ткаченко, Зінаїду Іванівну Сябрук, Тетяну Василівну Кузьменко, Надію Павлівну Мельниченко, Наталію Леонідівну Стригун, Олександру Олексіївну Трикішу. Роботи, які вишили наші односельці, зачарували всіх!

На святі учні представили майстринь-вишивальниць, звучали пісні, вірші, цікаві розповіді про традиційність українських рушників. Приємним подарунком для школи став вишитий портрет Т.Г. Шевченка від майстрині Марії Андріївни Кузьменко.

Гостями свята – аматорський колектив «Горлиця» (художній керівник Валентин Шаменко) – представили авторську пісню «Український рушник» Ганни Маяковської, яка є членом Національної Всеукраїнської музичної спілки, і своїми піснями подарували чудовий настрій усім присутнім. А наприкінці свята всіх гостей пригостили смачним короваєм.

Таміла Запотічна,
заступник директора Пашківської ЗОШ І-ІІІ ступенів з виховної роботи.

Tags: ,

Залишити відповідь