Go to ...

Макарівські вісті

«Все приходить у свій час для тих, хто вміє чекати». Оноре де Бальзак.

RSS Feed

Треба дбати про друзів крилатих!


Щороку, 1 квітня, людство відзначає Міжнародний день птахів. Він веде свій відлік з 1906 року – саме тоді, 1 квітня, було підписано Міжнародну конвенцію з охорони птахів.

Цьогоріч цей захід проводиться в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера». Мета акції – звернути увагу людства на проблеми пташиного царства, їх видового збереження в умовах значного впливу на природні екосистеми діяльності людини. Нині науці відомо близько 10700 видів живих птахів, однак з кожним роком їх чисельність зменшується. Питання охорони, сприяння збільшенню чисельності та розширення природного ареалу проживання зникаючих видів птахів актуальне для всіх держав світу. Не стоїть осторонь цих проблем і Україна, адже в нашій країні налічується 360 видів птахів, з них – 87 видів занесені до Червоної книгиУкраїни, як зникаючі, і охороняються державою. У місцях гніздування зникаючих популяцій птахів створюються заповідники та інші спеціальні охоронні території. Активну роботу з охорони й збереження червонокнижних видів на своїй території господарювання проводить Держлісагентство України в цілому та його лісогосподарські підприємства зокрема.
lis182Так, пунктом 5 «Санітарних правил в лісах України» заборонено здійснення заходів з поліпшення санітарного стану лісів навколо місць гніздування птахів, занесених до Червоної книги України, в межах визначених охоронних зон. Дана вимога введена з метою мінімізації фактора тривоги для рідкісних птахів та запобіганню змінам у місцях природного середовища існування цих видів.
На території Державного підприємства «Макарівське лісове господарство» теж є місця гніздування таких рідкісних видів, як лелека чорний (Забуянське, Ніжиловицьке і Комарівське лісництва) та журавель сірий (Забуянське і Комарівське лісництва). lis183Ділянки лісу, де виявлені гнізда рідкісних птахів, виділені, як особливо захисні, спеціальним наказом по підприємству; навколо них, тим же наказом, визначено відповідні радіуси охоронних зон, де обмежена лісогосподарська діяльність у повній відповідності до вимог санітарних правил. На даний час, День птахів – це не просто формальне відзначення річниці Конвенції, а, в першу чергу, свято прильоту пернатих з вирію, свято настання справжньої, а не календарної, весни, пора настання тепла, сонця й посмішок. Не буде порушена така добра традиція і цього року. За сприяння місцевої лісової охорони лісгоспу на узліссях навколо сіл Ніжиловичі та Комарівка юні природолюби розвісять понад дві сотні шпаківень та синичників, а роботи з їх виготовлення вже майже закінчені. Лісівники Макарівщини закликають усіх жителів району не бути байдужими, залучатися до добрих починань, адже не важко змайструвати шпаківню та вивісити її біля оселі чи посадити весною кілька дерев, не залишати сміття після відпочинку в лісі і, що найголовніше, – власним прикладом привчати до відповідальності та дбайливого ставлення до природи своїх дітей. Природа ж завжди віддячить нам сторицею за наші добрі діла!
Сергій КОНДРАЦЬКИЙ,
головний лісничий
Дп «Макарівський лісгосп»

Tags: , , , , ,

Залишити відповідь