Go to ...

Макарівські вісті

«Все приходить у свій час для тих, хто вміє чекати». Оноре де Бальзак.

RSS Feed

Перекриття траси Київ – Чоп аграріями Макарівщини


20 березня на підтримку законопроекту № 7403-2 аграрії Макарівщини провели мирну акцію – перекриття траси Київ – Чоп у с. Небелиця (загалом акція проходила у 14-ти областях).

Дорожню блокаду було знято, щойно депутати внесли до порядку денного сесії законопроект № 7403-2, яким повертається відшкодування  ПДВ при експорті сої та ріпака, і очікують на його остаточне схвалення парламентом протягом поточного тижня.

А вже 22 березня 2018 р. секретаріат податкового комітету заблокував розгляд законопроекту №7403-2 у парламенті.

Голова Комітету Верховної Ради з питань податкової і митної політики Ніна Южаніна не підписує рішення комітету на підтримку законопроекту №7403-2, яким повертається бюджетне відшкодування при експорті сої та ріпака, тим самим блокуючи розгляд даної ініціативи у парламенті.

Якщо ситуація не зміниться, аграрії будуть вимушені знову піти на радикальний крок – перекрити головні автомагістралі країни. Сільгоспвиробники налаштовані рішуче й готові вибороти своє право на чесні й прозорі «правила гри» на ринку та справедливу податкову політику.

Аграрій Сергій Галузін, ФГ «Агроленд» висловив думку свою і колег щодо цієї ситуації.

«Учора (21 березня – ред.) відбувся «податковий» комітет. Після засідання я особисто спілкувався з народними обранцями, цікавився, чи вистачить у нас голосів. У відповідь почув, що їх то вистачить, але представники масложирового лоббі, типу нардепа Хомутинника, навряд чи гратимуть чесно», – зазначив він.

Нагадаємо, завдяки активній позиції сільгоспвиробників і ряду депутатів, парламентський Комітет з питань податкової та митної політики 21 березня рекомендував Раді взяти за основу законопроект № 7403-2. Засідання комітету тривало близько двох годин. При цьому багато депутатів намагались покинути зал засідання. Незважаючи на шалений тиск, за збереження експортного відшкодування для олійних проголосували 13 народних депутатів з присутніх 18.

«Нас дві години водили по колу. Дві години лобісти «соєвих правок» працювали проти нас. Були дзвінки із залу, депутати змінювались в обличчі. Кілька депутатів одразу ж втекли із засідання і зупинити їх була марна справа. Та все одно, ті депутати, які стояли за правду, допомогли нам вибороти проміжну перемогу. Зрештою податковий комітет підтримав законопроект №7403-2», – наголосив голова Всеукраїнської Аграрної Ради Андрій Дикун.

Напередодні рішення взяти законопроект №7403-2 за основу підтримав Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин.

На підтримку даної законодавчої ініціативи також виступили 14 обласних рад – більша частина держави, але Верховна Рада досі блокувала винесення законопроекту до сесійної зали.

За даними сайту
Всеукраїнської Аграрної Ради.

Tags: , , , , ,

Залишити відповідь