Go to ...

Макарівські вісті

«Все приходить у свій час для тих, хто вміє чекати». Оноре де Бальзак.

RSS Feed

НОВІТНІ ТЕХНОЛОГІЇ – НА КОРИСТЬ АГРОСЕКТОРУ


Україна завжди була хліборобною країною, однак сьогоднішні реалії сільського господарства доводять, що одних багатих природних ресурсів недостатньо, аби витримати конкуренцію та успішно розвиватися. Майбутнє за тими, хто готовий переймати передовий світовий досвід та залучати інновації.

Статистика невблаганна

Згідно з аналітичними даними Baker Tilly, BusinessViews і Держстату, Україна входить до десятки найбільших світових експортерів зернових культур, а сільське господарство має потенціал стати локомотивом розвитку національної економіки та посилення її позицій на міжнародному ринку. Однак, з іншого боку, все ті ж дані свідчать, що в українському сільському господарстві задіяний вже майже весь земельний фонд країни – близько 80 %. При цьому близько 50 % плодючих ґрунтів перебувають у стані ерозії, а понад 20 % площ засіяні соняшником.

Головні причини цього – недбале використання землі та звичка неефективно виробляти лише дешеву сировину. Підтверджують це дані FAO – продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, за якими ефективність використання землі в Україні за середньою врожайністю зернових культур удвічі нижча, ніж у США та країнах Західної Європи. У грошовому еквіваленті українські аграрії отримують удвічі-утричі нижчу виручку з гектара, ніж їхні західні колеги.

Саме неефективне впровадження процесів адаптації до міжнародних вимог щодо якості та безпечності сільськогосподарської сировини та харчових продуктів і низькі темпи техніко-технологічного оновлення виробництва є одними з основних проблем аграрного сектору економіки України.

За досвідом – до іноземних експертів

Звернутися до успішної міжнародної практики – найпростіший та найефективніший шлях. Так, наші більш успішні колеги-аграрії з-за кордону вже активно користуються такими технологіями, як датчики аналізу ґрунту та оточуючого середовища, що надають дані про хімічний склад ґрунтів, вітер, інтенсивність сонця, вологість, паразитів і хвороби рослин; самокерована сільськогосподарська техніка; автоматизовані системи моніторингу і контролю на всіх етапах розвитку культури від висіву насіння до збирання врожаю, які дозволяють оперативно виявляти проблеми та швидко знаходити їхні вирішення; безпілотні літальні апарати для оприскування полів засобами захисту рослин і регуляторами росту та багато іншого.

За оцінкою компанії InVenture, лише близько 10 % українських агрокомпаній використовують інноваційні технології. Це означає, що Україна є одним із найбільш перспективних сільськогосподарських регіонів з точки зору технологій.

До речі, аграрні компанії, які працюють у Макарівському районі, також вбачають потенціал у впровадженні інновацій та активно діють у цьому напрямі. Серед них «Київхліб Агро», яка розпочала свою роботу влітку 2017 р. саме з відновлення
родючості ґрунтів. Здобутки за перші півроку діяльності говорять самі за себе: вже повертається до обробітку 200 га сільськогосподарських угідь, які тепер засіватимуться виключно елітними посівними матеріалами міжнародної селекції. Використання селекційних культур, що вирізняються кращими показниками якості та урожайності, є одним з перших кроків ефективної роботи обробітку землі.

Руслан Дунаєвський, директор ТОВ «Київхліб Агро», зазначає: «Розвиток аграрних технологій – це запорука успіху нашого сільського господарства. І ми готові використовувати досвід та успішні рішення наших іноземних колег, які можуть стати у нагоді українському бізнесу саме зараз. Зокрема, для посівів озимого жита в 2017 році, ми використовували виключно елітний посівний матеріал німецької селекції Бразетто і Гуттіно, що вирізняється високою стійкістю до хвороб та непогоди, має високий потенціал врожайності та високі споживчі якості».

За оцінкою FAO, аграрний сектор України використовує лише третину свого виробничого потенціалу та робить лише половину можливого внеску до ВВП країни. Впровадження інновацій – необхідна умова зростання продуктивності праці, економії ресурсів і скорочення витрат, а також нарощування обсягів і підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва.

З огляду на це можна з великою впевненістю сказати, що чим рентабельніше буде підприємство, тим заможніша буде наша громада.

Олена МЕЛЬНИК. ® 

Tags: ,

Залишити відповідь