Go to ...

Макарівські вісті

«Все приходить у свій час для тих, хто вміє чекати». Оноре де Бальзак.

RSS Feed

Тетяна ЛИТВИН: «ПОВІРТЕ, СЛОВА «Я ТЕБЕ ЛЮБЛЮ», ЩО ЗВУЧАТЬ ІЗ ВУСТ ДИТИНИ, ВАРТІ БІЛЬШЕ, НІЖ БУДЬ-ЯКІ ПОДАРУНКИ »


За даними сайту Макарівської райдержадміністрації зараз у районі функціонує 31 дошкільний навчальний заклад (19  ДНЗ, 1 ЦРД, 10 НВО та 1 ДНЗ комбінованого типу). Працівники редакції газети «Макарівські вісті» спілкуються з батьками із багатьох дошкільних закладів району. Один з небагатьох закладів, про який наразі ми чуємо лише позитивні відгуки, – це Людвинівський дитячий садок. І напевно це й стало причиною нашого спілкування з керівником закладу Тетяною Олександрівною Литвин.

– Пані Тетяно, звідки Ви родом?

– Я народилась та виросла в с. Калинівка Макарівського району. Закінчила Макарівську середню школу № 2 (нині – Макарівська гімназія).

– Яка у Вас освіта?

– Маю вищу педагогічну освіту. Закінчила Київський університет імені Бориса Грінченка.

– Яким чином Ви потрапили у дитячий садок с. Людвинівка?

– Працювала в Калинівському ДНЗ «Веселка» під керівництвом чудового наставника-педагога, керівника з великої літери Катерини Вербицької, яка у свій час посприяла у становленні і розумінні мене, як педагога. Допомогла визначити свої життєві пріоритети… За що я їй дуже вдячна…

Відпрацювавши в Калинівському садочку тривалий час, я ніколи б не наважилась покинути рідні стіни, згуртований колектив, своїх малюків… Та все ж, коли мені запропонували очолити Людвинівський садочок, після чисельних вагань, вирішила спробувати себе у ролі керівника і довести насамперед собі, що в цьому житті потрібно рухатись вперед…

– Ким бути складніше, судячи з Вашого досвіду, – вихователем чи завідуючою? Які особливості роботи завідуючої і вихователя?

– Кожна робота важка та цікава посвоєму… Адже кожного дня, ким би ти не працював – чи вихователем, чи завідуючою – ти працюєш з людьми, а кожна людина – особлива… Діти, це маленькі люди, які мають свої характери, звички, вподобання, а крім того, ще до кожного потрібно знайти свій особливий підхід та потрібно ще й навчити розумному, світлому, мудрому… Вкласти у їхні світлі голівки елементарні знання, вміння орієнтуватись у навколишньому соціумі.

tl3

А дорослі – це свідомі впевнені в собі люди, стереотипи яких важко зруйнувати… Вихователь відповідає за дітей, а завідуючий не лише за них, а й за весь садочок, включаючи працівників… На керівника закладу покладається велика відповідальність, адже якою чіткою буде робота колективу, адміністративно-господарська діяльність, тим продуктивнішою буде робота закладу.

– Чи знаєте Ви своїх вихованців, їх особливості або інтереси, чи вистачає часу цікавитися дітьми або ж весь час займають адміністративні справи?

– Я дуже люблю своїх вихованців… І кожен мій ранок починається зі спілкування з ними… Кожен може поскаржитись, похвалитись, поділитись своїми думками, висловити свої побажання… На це витрачається всього кілька хвилин, але це дуже важливо. Я знаю про все, що їх хвилює, а вони у свою чергу відчувають себе на рівні дорослих…

– Розкажіть трохи про розпорядок в дитячому садку, про гуртки, заняття? Чи є у вас логопед, музичний чи художній керівник? Вони – наймані працівники, за окрему батьківську плату?

– Робота нашого садочка будується на вимогах Базового компонента і спрямована на всебічний розвиток дітей. Щодня з дітьми, відповідно до режимних моментів проводяться цікаві заняття, бесіди, спостереження, різнопланові ігри.
Особливу увагу педагоги приділяють фізкультурно-оздоровчій роботі з вихованцями. Діти із задоволенням відвідують заняття гуртка з вивчення англійської мови. У садочку є штатна одиниця керівника гуртка. Додаткових платних гуртків та послуг у садочку немає.

– Чи враховуються особливості дитини при виконанні завдань? Чи програми навчання для всіх однакові?

– Наші педагоги під час проведення і підготовки до занять обов’язково враховують як вікові можливості і особливості дітей, так і їх знання, адже групи різновікові.

– Як Ви вважаєте, чи повинен педагог бути зацікавлений в успішності своїх вихованців?

– Кожен педагог має бути зацікавленим в успішності вихованців, адже показник знань дитини у тій чи іншій сфері діяльності, це насамперед визнання чи прогалина майстерності педагога.

– І ще одне питання від читачів: чи прийнятні у Вашому садку посиденьки педагогів на лавці з кавою, поки діти грають в пісочниці або ж вони ведуть себе інакше?

– У жодному разі це неприємно! Вихователі мають організовувати дозвілля дітей, тримати їх у полі зору, керувати ігровою діяльністю, залучати до спілкування. А у різновіковій групі взагалі треба приділити увагу дітям усіх вікових категорій і організувати ігри та розваги саме для дітей того чи іншого віку.

tl5

– А що взагалі повинен робити вихователь під час прогулянки?

– Під час прогулянки вихователь має скеровувати дії дітей, допомагати при підборі ігор, запропонувати дітям ті чи інші розваги, рухливі ігри. Провести спостереження за якимось цікавим об’єктом, дослідити його… Можливо щось цікаве розповісти, прочитати…

– Чи повинен вихователь співпрацювати з батьками, відповідати на їхні запитання про заняття, успішності тощо?

– Одним із найважливіших аспектів діяльності дошкільного закладу має бути співпраця колективу з батьками, тому що виховання дитини починається насамперед із сім’ї. І наскільки ефективним буде це виховання, від того залежатиме майбутнє світосприйняття дитини, її поведінка в дорослому житті.
Батьки, які дійсно цікавляться життям своїх дітей, можуть у будь-який час отримати повну інформацію щодо успіхів своєї
дитини, отримати консультації чи необхідну пораду щодо виховного процесу. У нашому садочку практикуються Дні відкритих дверей…

tl2

– Чи можуть батьки на пряму звертатися до Вас за вирішенням будь-яких питань і розраховувати при цьому на конфіденційність і результат (наприклад, не складаються стосунки у дитини в групі і вихователь не діє, або ж педагог не може чітко пояснити, коли і які заняття проходять)?

– Двері мого кабінету завжди відкриті для всіх батьків, бажаючих поспілкуватись з будь-яких питань і вони, звичайно ж, можуть розраховувати при цьому на конфіденційність і результати. При потребі проводиться робота як з вихователями, так і з дітьми.

– Чи вважаєте Ви нормою нескінченні побори з батьків, для ремонтів, випусків і подарунків педагогам на всі свята?
– У жодному випадку, особисто я, не підтримую побори з батьків. Адже – це наша робота! Найкращим подарунком чи вдячністю за нашу роботу є щира посмішка дитини та її успіхи. Повірте, слова «я тебе люблю», що звучать із вуст дитини, варті більше ніж будь-які подарунки!

– Скільки дітей наразі виховує Ваш дитячий садок? Скільки плануєте прийняти найближчим часом на новий навчальний рік?

– Наш дитсадок відвідують 42 вихованці. Це діти, які проживають у селах Фасова та Людвинівка. У наступному році ми зможемо охопити дошкільною освітою близько 15 дітей (після випуску старших вихованців до школи). Наразі ми не відмовили жодній родині у влаштуванні дитини до садочка і знайдуться місця для всіх бажаючих.

– З яких сіл до Вас ходять дітки?

– З Людвинівки та Фасової.

tl4

– Як добираються діти і педагоги з Фасової?

– Своїм ходом. Відстань лише 2 км.

– Яких змін Ви досягли з приходом на цю посаду?

– На посаді завідуючої я працюю зовсім невеликий термін. Та все ж похвалитись є чим. У квітні 2016 року відкрила свої
двері для малят друга група садочка. Ця подія відбулася за підтримки голови Макарівської райдержадміністрації Тетяни
Семенової, голови Макарівської райради Олександра Гулака.

Особливу подяку хотілось би висловити всім небайдужим: головам сіл Людвинівка і Фасова – Тетяні Сулімі та Івану Оніщенку; спонсорам і меценатам: приватному підприємцю Лідії Расюк, Анатолію Литвину, Юрію Кревському, Валерію Шпаченку, Наталії Мелашенко.

Особливу подяку хотілося б висловити директору ТОВ «Агрофірма “Київська”» Ярославу Білоусу, його заступнику Петру Мартинюку також та Олександру Вовченку – це ті люди, які вклали і вкладають на сьогодні посильний вклад у життя нашого закладу. І, звичайно, ж наші батьки. Без їх наполегливості, підтримки мрії залишились би мріями. Дякую вам, добрі люди!

Сьогодні, роблячи вклад у наших дітей, ви робите вклад у своє майбутнє.

Ще хотілося висловити слова вдячності за підтримку і допомогу начальнику відділу освіти фізичної культури та спорту Макарівської райдержадміністрації Володимиру Тарнавському та методисту Тетяні Стернюк.

– А чи є якісь проблеми, вирішити які без допомоги вищих інстанцій неможливо?

– Проблем вистачає, та це проблеми переважно господарського характеру. Є проблеми з водою, дахом, але поки знаходимо шляхи вирішення цих питань самостійно.

Та яким би я не була керівником, чого я варта без свого колективу?! Мої рідненькі! Вони прийняли мене і підтримують весь час. За що я їм щиро вдячна.

– Від кого найбільше допомоги отримує Ваш дитячий садок: батьків, сільської ради чи районної влади?

– Найбільше допомоги садочок отримує від батьків та спонсорів. Хоча сільська рада не лишається осторонь.

Дякую Вам за спілкування.

– Навзаєм.

Вів бесід Віталій ГЕДЗ.

Tags: , ,

Залишити відповідь